Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Čistý, hrajeme. Gól pohledem rozhodčího

26. leden 2023
Sdílejte:
Jak to vypadá, když pískáte v zápase před sedmi tisíci lidmi? Koukněte se na video z kamery, kterou na sobě měl rozhodčí ve sparťanské generálce na ligu.
Sudí Dalibor Černý dohlíží na Awera Mabila v zápase s Norimberkem. V rozhodcovském dresu měl schovanou kameru.Foto: AC Sparta Praha

Nic tam není, gól, gól, čistý. Wiesner.

Tak rozhodčí Dalibor Černý zhodnotil poslední gólovou situace v přípravném zápasy Sparty s Norimberkem (3:1). Předcházel tomu sprint přes celé hřiště.

A vy si to všechno můžete prohlédnout přímo z Černého pohledu ze hřiště. Sparta v zápase testovala kamery na tělech účastníků. Zaznamenala takto zblízka třeba i vítězný gól Lukáše Haraslína.

Je možné, že podobné záběry teď uvidíme častěji, z české ligy. Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV, která se Spartou kameru na Černém nebo Haraslínovi otestovala, už oznámil, že se na tom pracuje.

„Pro naše vývojáře je teď ještě úkol, jak vyřešit live streaming a můžeme v budoucnu dělat podobné kousky, jako u rozhodčích v hokejové extralize,“ uvedl.


Související články

Dostal do Česka mládežnické kempy Realu. City se s ním nemůžou rovnat, říká

Tomáš Klečka v Česku a na Slovensku už dlouhá léta organizuje dětské kempy. Nyní na malé fotbalisty a jejich rodiče cílí spoluprací s Realem Madrid. Které značky mají ve fotbalovém světě největší hodnotu a jak si dnes vede tuzemský mládežnický fotbal?

Rozhovor

Video: Bořilova pata v ofsajdu? Ptáme se: Měl gól Slavie platit?

Sporný moment v Edenu pomohl Slavii k vyrovnání. Fanoušci se nyní na sociálních sítích přou, jestli byl kapitán sešívaných Jan Bořil v ofsajdu. Jak to vidíte vy?

Česká liga

Co čeká Liberec s Kaniou? A proč by Evropa v příští sezoně mohla klubu ublížit?

Nový majitel Liberce Ondřej Kania může do českého fotbalu přinést svěží vítr. Bude jeho projekt úspěšný? V čem se musí Severočeši z posledních sezon poučit? Jaké jsou vhodné posily? A jak moc by současný kádr přebudoval pravděpodobný budoucí trenér Radoslav Kováč? Poslechněte si další epizodu Football Club podcastu.

Podcast
Popup se zavře za 8s