Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Čistý, hrajeme. Gól pohledem rozhodčího

26. leden 2023
Sdílejte:
Jak to vypadá, když pískáte v zápase před sedmi tisíci lidmi? Koukněte se na video z kamery, kterou na sobě měl rozhodčí ve sparťanské generálce na ligu.
Sudí Dalibor Černý dohlíží na Awera Mabila v zápase s Norimberkem. V rozhodcovském dresu měl schovanou kameru.Foto: AC Sparta Praha

Nic tam není, gól, gól, čistý. Wiesner.

Tak rozhodčí Dalibor Černý zhodnotil poslední gólovou situace v přípravném zápasy Sparty s Norimberkem (3:1). Předcházel tomu sprint přes celé hřiště.

A vy si to všechno můžete prohlédnout přímo z Černého pohledu ze hřiště. Sparta v zápase testovala kamery na tělech účastníků. Zaznamenala takto zblízka třeba i vítězný gól Lukáše Haraslína.

Je možné, že podobné záběry teď uvidíme častěji, z české ligy. Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV, která se Spartou kameru na Černém nebo Haraslínovi otestovala, už oznámil, že se na tom pracuje.

„Pro naše vývojáře je teď ještě úkol, jak vyřešit live streaming a můžeme v budoucnu dělat podobné kousky, jako u rozhodčích v hokejové extralize,“ uvedl.


Související články

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák
Popup se zavře za 8s