Video: Čistý, hrajeme. Gól pohledem rozhodčího

26. leden 2023
Sdílejte:
Jak to vypadá, když pískáte v zápase před sedmi tisíci lidmi? Koukněte se na video z kamery, kterou na sobě měl rozhodčí ve sparťanské generálce na ligu.
Sudí Dalibor Černý dohlíží na Awera Mabila v zápase s Norimberkem. V rozhodcovském dresu měl schovanou kameru.Foto: AC Sparta Praha

Nic tam není, gól, gól, čistý. Wiesner.

Tak rozhodčí Dalibor Černý zhodnotil poslední gólovou situace v přípravném zápasy Sparty s Norimberkem (3:1). Předcházel tomu sprint přes celé hřiště.

A vy si to všechno můžete prohlédnout přímo z Černého pohledu ze hřiště. Sparta v zápase testovala kamery na tělech účastníků. Zaznamenala takto zblízka třeba i vítězný gól Lukáše Haraslína.

Je možné, že podobné záběry teď uvidíme častěji, z české ligy. Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV, která se Spartou kameru na Černém nebo Haraslínovi otestovala, už oznámil, že se na tom pracuje.

„Pro naše vývojáře je teď ještě úkol, jak vyřešit live streaming a můžeme v budoucnu dělat podobné kousky, jako u rozhodčích v hokejové extralize,“ uvedl.


Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s