Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Vojtěch Mrklas

Analýzy publikuje kromě Football Clubu nejčastěji na Twitteru pod nickem @Kridelnikv a textové i video rozbory tvoří také pro Sparťanské noviny. Zajímají ho struktury, výchova hráčů, fotbalová modernita a vývoj taktických systémů ve světě a v české lize. To vše ho dovedlo i na post videoanalytika u reprezentace U19.

Friisova Sparta. Jak moc bude jiná?

Sparta platí daně za úspěchy. A začátek téhle sezony může být rozhodující v tom, jak moc to bude bolet. Musí se zákonitě proměnit a už se to děje. Navíc v době, kdy má celý klub po složité letní přípravě práce jako na kostele. Na co všechno si musí obhájce titulu dávat pozor?

Sparta

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024

Projekt 2026. Kdo může dostat Česko na mistrovství světa?

Reprezentace má za sebou nepovedené EURO, o kterém Ivan Hašek mluvil jako o přípravě na kvalifikaci na mistrovství světa. Aby si Česko na světovém šampionátu zase po 20 letech zahrálo, bude třeba správně využít stávající hvězdy, ale také lépe začlenit mladé dravce. Máme ale vlastně kde brát?

Reprezentace

Holešův zkrat na Euru ukázal, kdy nestřílet. Tohle pouštějte mládežníkům

Ze začátku to vypadalo na renesanci střel zpoza vápna. I Češi k tomuhle trendu na Euru přispěli. Tomáš Holeš pak ale upoutal pravým opakem, který by se dal rovnou tisknout do fotbalových učebnic: vystřelil přesně v momentě, kdy neměl. Vysvětlíme si to do detailu a s úspěšnými střelci si řekneme, kdy pálit.

Taktika

Velký taktický rozbor: Proč bylo Česko tak pasivní? A proč by měl jít do hry Jurásek za Douděru?

Čím Portugalci Česko překvapili? Kde měli hráče navíc? Jak na to reagoval trenérský tým Ivana Haška? Udělal dobře? A na čem se dá stavět proti Gruzii a Turecku a co se naopak musí změnit?

Taktika

Jedno léto od Evropy. Baník ukázal, že po pádu Slovácka stačí pár dobrých přestupů

Trnitá cesta Baníku ke čtvrtému ligovému místu byla do velké míry postavena na vynikajícím přestupovém období v létě 2023. Tento příklad dává velkou naději i dalším klubům. Tady je šest týmů, které když trefí přestupy, mohou hrát poháry.

Přestupy

Krejčí odchází. Může ho Sparta nahradit? A může si dokonce polepšit?

Je hotovo. Novodobá ikona Sparty jde do Girony. Jak by na Letné měli nahradit tak výraznou osobnost a zároveň tak klíčového fotbalistu? Kdo v současné Spartě má vlastnosti a za sebou i podobně poutavý příběh, aby Krejčího v kapitánské roli nahradil? Hledáme odpovědi…

Sparta
Aktualizováno

Zazáří tentokrát Birmančević v derby? Pomáhá mu změna ve hře Sparty

Nejproduktivnější hráč ligy táhne pražskou Spartu za obhajobou titulu. Letenští se po předešlé sérii špatných výsledků opět zlepšují, což je nejlépe vidět na jejich útoku. Proč je zase nejnebezpečnější v lize a bude to stačit na Slavii?

Taktika

Talent Slončík. Statistiky nevidí, jak moc dobrý je

Tom Slončík je jedním z nejzajímavějších mladých hráčů v lize. V 19 letech už nastoupil do 40 ligových zápasů, nakukuje do reprezentační U21 a spekuluje se o zájmu hned několika klubů. Zlínský talent vám detailně představíme s využitím dat, popíšeme jeho potenciál a zamyslíme se, kam by mohl v létě odejít a jak by tam s ním pracovali.

Česká liga

Plzeňská kometa Šulc. Jak moc dobrý je? A o kolik lepší ještě může být?

Ofenzivní klenot Viktorie je v čele tabulky ligových střelců. Nejen proto z něj je žhavý vývozní artikl a hráč pro reprezentaci. Umí toho hodně. Přitom je mu stále 23 let a má tak velký prostor pro zlepšování. Máme pro vás detailní rozbor jeho hry, který pro Šulce nachází i překvapivou pozici.

Česká liga
Popup se zavře za 8s