E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Přímák

Přímák Football Clubu je newsletter, který každý týden přihráváme přímo do vašich mailových schránek. Věnujeme se nejrůznějším zajímavostem, kuriozitám, neznámým příběhům současnosti i historie a fotbalovým trendům, které vás udrží ve správné fotbalové provozní teplotě.

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

Modrý poplach. Časové tresty míří do fotbalu, jasno bude už brzy

Platini chtěl bílou, pak se mluvilo o oranžové, nakonec z toho bude zřejmě modrá. Světoví strážci nad pravidly fotbalu chtějí dál testovat časové tresty. Simuluješ, zdržuješ nebo taktickým faulem zastavíš slibný útok? Dej si deset minut pauzu.

Přímák

Priske ven? Dán se nesložil, ani když mu na Letné teklo do bot

Startuje liga, do které jde z pozice mírného favorita Sparta. Obhajuje titul a má na prvním místě mírný náskok. Její trenér je teď nezpochybnitelným sparťanským hrdinou. Nebylo tomu tak ale vždycky a bylo to vidět i na Letné…

Přímák

Nejzbytečnější pravidlo? Šest sekund proti zdržování nikdo nepočítá

Od roku 1998 mají rozhodčí počítat brankářům šest sekund, do kterých mají muži s rukavicemi poslat míč zpět do hry. Proč to nedělají? A jaký trest by měl přijít?

Přímák

Výjimečný rok. Před dvaceti lety se děly věci, kterým se teď těžko věří

Na 2004 budou fanoušci navždy vzpomínat jako na rok plný překvapení. Fotbalový svět šokovaly výhry outsiderů i dosažení milníků, o kterých se do té doby nikomu ani nesnilo.

Přímák

Kdo tu nechal to taxi? Hlavně žádné hlouposti, říkal přitom trenér

U klubu jako je West Bromwich Albion se často nestává, aby plnil titulky předních britských novin. V únoru 2018 se jim to ale povedlo, když byla čtveřice hráčů Baggies obviněna z krádeže taxíku na tréninkovém kempu v Barceloně. Zní to bizarně, my víme, a ještě bizarnější je způsob, jakým k tomu došlo.

Přímák

Šest trestů za špatnou přípravu. Dvojitý hattrick zapomenutého baviče

Pelé good, Maradona better, George Best! Zavzpomínejte s námi na představení legendárního Severního Ira. Tenkrát na něj tak trochu zapomněli, a tak přišel velký trest.

Přímák

Když se velcí spletou. Tyhle lednové přestupy jsou odstrašující

Leden bývá z pohledu přestupů složitý. Zhruba v polovině sezony se třeba často začínají kupit zranění a týmy tak potřebují vzniklé požáry co nejdřív uhasit. Funkcionáři i třeba kvůli nedostatku času volí unáhlená řešení a následně vznikají takzvané panické nákupy. Pojďme se podívat na pět nejpodivnějších lednových přestupů.

Přímák

Italský vyzyvatel. Z Boloni se dostal až do Premier League a třeba i do Plzně

Fotbalové dresy už dávno nedělají jen Adidas, Nike nebo Puma. Své místo na trhu si pomalu našly i další značky, které velké trojce šlapou na paty. A jednou z nich je italský Macron, o kterém bude další díl našeho newsletteru.

Přímák

Anglický unikát. Dvě červené za minutu na hřišti a zranění ukončily zápas

Na hřišti bojoval jen jeden tým, přesto se tenhle zápas zapsal do anglické fotbalové historie…

Přímák
Popup se zavře za 8s