Promítání: ČR vs. Portugalsko! Diskuze: Voráček, Podaný, Tuček! Víc info zde

Přímák

Přímák Football Clubu je newsletter, který každý týden přihráváme přímo do vašich mailových schránek. Věnujeme se nejrůznějším zajímavostem, kuriozitám, neznámým příběhům současnosti i historie a fotbalovým trendům, které vás udrží ve správné fotbalové provozní teplotě.

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Cesta ze skupiny. Ukážeme vám možné soupeře Česka pro play off

Na mistrovství Evropy hraje 24 týmů, což kromě jiného znepřehledňuje výhled na osmifinálového soupeře. Náš průvodce vás ale poměrně složitým systémem provede, takže budete připraveni na všechny možné scénáře.

Přímák

Bergerova dělovka: Nároďáku fandím, ale často se na něj nedá dívat

Na EURO 1996 v Anglii patřil mezi nejlepší hráče stříbrného českého výběru. Dneska se Patrik Berger drží v ústraní, rozhovorům se spíš vyhýbá. Pro nás udělal výjimku. Do fotbalu zůstává i po padesátce zažraný, udržuje si obdivuhodný přehled.

Přímák

Anglická sprosťárna. Slavná píseň si dělá srandu z Němců

Nesmrtelný hit spojený s Eurem 1996 a následujícím světovým šampionátem má jeden hodně zábavný přesah. Jestli vám tedy nevadí hrubší výrazy…

Přímák

Na Česko se chystá mašina na góly. Gruzie není jen Kvaradona

Seznamte se: gruzínský útočník Georges Mikautadze dal osm gólů v šesti posledních zápasech Ligue 1. Zhruba za měsíc bude chtít sestřelit i Česko.

Přímák

Skotská krutovláda. Naposledy ji narušil legendární Ferguson

Alex Ferguson a jeho Aberdeen zůstávají posledním týmem, který narušil dvojvládí Celtiku s Rangers. Už to bude téměř 40 let, co se mu to povedlo navíc hned třikrát. Byl to tenkrát skutečně špičkový tým, který dokázal skolit i Bayern s Realem.

Přímák

Takhle odstřelili i Bayern. Schick a spol. umí zlaté góly

Nikdy je neodepisujte. Tenhle mistrovský tým se naučil zachraňovat zápasy v posledních okamžicích už na začátku sezony. Navíc šlo tenkrát o klíčový okamžik. A pokračuje v tom dál, i když zápis do historie má už teď jistý. Může ho pozlatit.

Přímák

Počítáme koeficient: Kdo dostal Česko do Ligy mistrů?

O tom, že si český mistr přespříští sezonu zahraje Champions League, nerozhodla jediná remíza. Je za tím pětiletý sběr bodů v Evropě. Vypočítali jsme, jak k tomu přispěly jednotlivé české kluby, které se v pohárech představily.

Přímák

Jak porazit obra? Severský fotbalový zázrak ukázal recept

Hned první ostrý zápas Faerských ostrovů ze začátku 90. let vstoupil do dějin tohoto malého souostroví. A jde o velmi inspirativní příběh.

Cesta na Euro

Nezmarův dluh. Kania sní o tom, že ho v Liberci splatí

V roce 2002 nebyl Jan Nezmar daleko od toho, aby dostal liberecký Slovan do Ligy mistrů ještě jako hráč. Sám si to i později vyčítal. Ondřej Kania teď doufá, že i tohle požene nového generálního ředitele klubu k úspěchům.

Přímák
Popup se zavře za 8s