Konferenční liga

Třetí evropský pohár, co se prestiže týče. První je Liga mistrů, druhá Evropská liga. Evropská konferenční liga se hraje od roku 2021.

Česko bude mít pět klubů v Evropě. První patnáctka je jistá

V aktuální tabulce koeficientů už Česko nikdo nemůže připravit o patnácté místo. Od sezony 2024/25 bude v pohárech zase pět českých klubů.

Zprávy

Rozhodující den pro český koeficient. Potřebujeme pomoc z Polska

Vysvětlíme vám, co se dnes nesmí stát, aby Česko stále mělo šanci na pět týmů v evropských pohárech za rok a půl. Když nám bude štěstí hodně přát, můžeme naopak mít první patnáctku už dnes jistou.

Koeficienty

Video: Turci přes choreo poděkovali světu za pomoc

První zápas v Turecku po ničivém zemětřesení začal dojemně.

Fanoušci

Evropské poháry se změní. Průvodce v otázkách a odpovědích

UEFA loni představila nový model evropských pohárů, který spustí od sezony 2024/25. Všechny tři soutěže bude hrát ve skupinách o čtyři týmy víc. Jde o odpověď na Superligu, která se nedávno zase přihlásila o slovo. Ideální čas podívat se na reformované evropské poháry a vysvětlit si, co přináší takzvaný švýcarský model.

Peníze

Moldavsko očekává proruský převrat. Srbští fanoušci dostali zákaz

Zápas konferenční ligy mezi Tiraspolem a Partizanem bude bez diváků, protože se moldavská vláda na základě zpráv od tajných služeb obávala provokací, které měly vést k protivládním protestům. Za vším má být Rusko, které má k srbskému fotbalu blízko.

Zprávy

Má Česko ještě šanci na pět týmů v Evropě? Počítáme koeficienty

Česko je po podzimu v tabulce národních koeficientů čtrnácté. Ale na rozdíl od pronásledovatelů už nemá ve hře nikoho. Vysvětlíme vám, co se musí stát, abychom za sebou nechali alespoň dva z trojice Norsko, Ukrajina a Dánsko. Pokud by se to povedlo, bylo by v pohárech za rok a půl pět českých klubů.

Koeficienty

Evropské poháry se vrací. Projděte si, na co se můžete těšit

V úterý se opět rozehrají evropské poháry. A půjde o ostrý restart, protože už se hraje vyřazovací fáze. V Lize mistrů je na programu třeba repríza posledního finále, v Evropské lize souboj Barcelony s Manchesterem United. Je z čeho vybírat.

Zprávy

Fotbal v roce 2023: Projděte si, na co všechno se můžete těšit

Kdo posbírá tituly v roce 2023 a s kým? Dopíšou Arsenal s Neapolí dobře rozehrané pohádky? Která Češka se může těšit na mistrovství světa? A co čeká reprezentace? Máme průvodce pro nový rok.

Evropské poháry

Počítáme koeficient: Co se musí stát, aby Česko zůstalo v první patnáctce?

Česko je po podzimu v tabulce národních koeficientů čtrnácté. Ale na rozdíl od pronásledovatelů už nemá ve hře nikoho. Vysvětlíme vám, co se musí stát, abychom za sebou nechali alespoň dva z trojice Norsko, Ukrajina a Dánsko. Pokud by se to povedlo, bylo by v pohárech za dva roky pět českých klubů.

Koeficienty

Armáda, gangy, politika. Partizan je Srbsko v kostce

Slovácko končí evropskou misi na hřišti klubu, jehož dějiny by mohly sloužit jako učebnice jugoslávské a srbské historie. Klub založený těsně po nástupu komunismu armádními důstojníky je od rozpadu Jugoslávie nejúspěšnější v Srbsku, upozorňuje na sebe ale i napojením na organizovaný zločin.

Evropské poháry
Popup se zavře za 8s