Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Girl Power

Ženský fotbal dokonale symbolizuje sílu nejpopulárnějšího sportu planety. Má zásadní celospolečenský přesah – dokáže spojovat, bořit bariéry a vyvracet mýty, které už v dnešním světě nemají žádné místo. Radost ze hry i touha po nezávislosti je stejná, ať se do míče kope v Americe, Afghánistánu nebo v Česku. Cílem projektu Girl Power o emancipaci sportovkyň a rovných právech (nejen) ve sportu je vyprávět příběhy, které ukazují, proč by se měla ženskému fotbalu věnovat větší pozornost. Zasazovat aktuální dění v tomto sportu do historického kontextu. Poukazovat na skryté souvislosti, které mají zásadní společenský význam. Sledovat události u nás i ve světě a vybírat ty, které si zaslouží v mediálním prostředí rezonovat. Pomáhat hledat cestu k větší popularizaci ženského fotbalu.

Partneři projektu Girl Power

  • yoursport: Už od roku 2013 zajišťujeme sportovním klubům kompletní vybavení a špičkový servis. Zvládneme se postarat o ligový tým, ale baví nás i spolupráce s menšími kluby. Dodáváme kvalitní vybavení od značky Macron, která obléká řadu velkých fotbalových, basketbalových, ragbyových i dalších sportovních klubů a na evropském trhu patří k absolutní špičce. Jakýkoliv sportovní klub tak dokážeme obléknout od hlavy až k patě, a to včetně realizačního týmu a fanoušků.
  • Betano: Sázková kancelář působící na 11 světových trzích, včetně Česka. Je také oficiálním partnerem EURO 2024.

Vítězové Eura? Španělsko i Svitková

Ženská na fotbale? A čemu se divíte! Česká televize mezi své experty a spolukomentátory při zápasech Eura zařadila fotbalistku Kateřinu Svitkovou. Ta si sice na sociálních sítích vyslechla své, opravdoví fanoušci by ale z jejích výkonů měli mít radost.

Komentář

Smolný los. Češky nejdřív nebudou hrát doma a pak případně půjdou na favoritky

České fotbalistky už vědí, jaká cesta vede na EURO 2025 ve Švýcarsku. Páteční los v Nyonu jim do ní postavil Bělorusko a Portugalsko, nebo Ázerbájdžán.

Ženský fotbal
Aktualizováno

Dva kroky k historickému úspěchu. Kdo se Češkám může postavit v cestě na EURO?

Čtyři úspěšné zápasy a dva soupeři dělí ženskou reprezentaci od první účasti na velkém turnaji. Prošli jsme program podzimní baráže a ukážeme vám, na koho můžou Češky narazit. Dobrá zpráva: v obou kolech budou nasazené. Losuje se v pátek.

Ženský fotbal

Češky porazily mistryně světa. Cesta na EURO vede přes play off

První výhru v kvalifikaci na EURO 2025 ve Švýcarsku si připsala česká reprezentace. Lvice porazily mistryně světa ze Španělska. Na šampionát ale i tak vede cesta už jen přes play off.

Ženský fotbal

Češky proti mistryním světa. Šance na první velký turnaj pořád žije

Poslední dva zápasy v kvalifikační skupině o EURO 2025 odehrají Češky proti Španělsku a Dánsku. Dvě výhry dávají ještě teoretickou šanci na přímý postup. I kdyby to nevyšlo, možnost historického úspěchu stále dává podzimní baráž.

Ženský fotbal

Pikantní přestupy mezi pražskými S. Posiluje lépe Sparta?

Ze Sparty do Slavie a naopak se moc často nepřestupuje. Ženský fotbal je ale v tomhle ohledu specifický. Nic na tom nemění fakt, že rivalita mezi oběma týmy je i tady obrovská. Sparta zatím posiluje, slávistický kádr se hodně mění.

Ženský fotbal

Německo má první trenérku u profi týmu. Ten ji bere, i když bude platit pokuty

FC Ingolstadt z třetí německé ligy bude i v nadcházející sezoně spoléhat na Sabrinu Wittmannovou. Ta se tak zapíše do historie jako první stálá trenérka v německém profesionálním mužském fotbale.

Zprávy

Musíme vyhrát, vědí reprezentantky. V Belgii jim jde o příslušnost k elitě

Fotbalovou reprezentaci žen čeká čtvrté kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy. Češky v belgickém Sint-Truidenu vyzvou domácí výběr, kterému se budou snažit oplatit porážku z minulého pátku, kdy v Edenu prohrály 1:2.

Euro 2025

Petr Čech: Věřím, že Češky postoupí na Euro. Ženský fotbal sleduje i kvůli dceři

V poslední době se o něm psalo spíš jako o hokejovém brankáři, ale díky tomu, že jeho 16letá dcera Adéla hraje fotbal v Londýně, vrátil se legendární gólman Petr Čech zpátky do známého prostředí. Na zelené trávníky.

Euro 2025

Dvakrát proti Belgii. České ženy chtějí z Edenu první body v kvalifikaci o Euro

Fotbalová reprezentace žen se sešla v Praze, aby zahájila třetí sraz roku 2024. Tým trenéra Karla Rady v následujících dnech odehraje dva kvalifikační zápasy proti Belgii – první v pátek 31. května v pražském Edenu, v úterý 4. června pak na stadionu v belgickém Sint-Truidenu.

Reprezentace
Popup se zavře za 8s