E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Derby

Ligová matematika: Vzájemný zápas může na konci rozhodovat, i o tohle se hraje v derby

Abychom přesně věděli, o co všechno se v neděli na Letné hraje, pojďme si zopakovat pravidla, která v případě rovnosti bodů rozhodnou o mistrovi. Kdo vyhraje, získá velkou výhodu.

Pravidla

Video: Pohárové derby rozhodla penalta. Ptáme se: byla to ruka?

Sparta vyhrála pohárové derby v Edenu vítěznou brankou z penalty, kterou sudí Karel Rouček nařídil po konzultaci s VARem. Udělal správně?

Derby
Aktualizováno

„Vždycky je tím usadíte.“ Vzpomínky z derby jsou na celý život

V derby týdnu se pojďme podívat na tyhle největší zápasy i s odstupem. Nehýbou jen Českem. Pouto k oblíbenému klubu a emoce z derby zápasů fanoušky neopouští ani po letech strávených na druhém konci světa. Vyprávějí emigranti do USA z Libanonu, Íránu a Hondurasu.

Derby

Trpišovský vs. Priske. Řízený chaos proti metodice

Jindřich Trpišovský i Brian Priske ordinují fotbal, který je úspěšný, a přitom na to jde každý úplně jinak. Podíváme se na všechny možné fáze hry a rozebereme, jak se liší cesty obou S za vítězstvími a v čem jsou naopak zranitelná. A jdeme do detailu.

Taktika

Preciado a Ševčík jako hlavní zbraně? Rozebíráme šance Sparty a Slavie před dvojitým derby

Jak dopadnou dva souboje titánů v jednom týdnu? Jaké taktické šachy čekat od Priskeho s Trpišovským? A dočkáme se pohlednějšího fotbalu než naposledy? S Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem jsme rozebrali nadcházejí derby pražských S na šroubky.

Podcast

Prvenství o řidítka. Byla dřív Slavia, nebo Sparta?

Slavia, Sparta, nebo někdo jiný? Kdo byl prvním fotbalovým klubem? Pojďme si před velkým pražským derby připomenout, jak pražská S vlastně vznikla. Povyprávíme vám nejen o tom, ale i o síle klubové historie a proč je důležité se jí zabývat.

Historie

Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

Historie

Drahé dělbuchy. Pražská S zaplatí stovky tisíc za derby

Dělbuchy mezi fanoušky i vulgární choreo z derby mají po týdnu a půl dohru. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila Spartě pokutu 600 tisíc korun a Slavii 400 tisíc. Naopak uvedla, že Tomáš Chorý zůstane za útok hlavou bez trestu.

Zprávy

Šílené derby. Kapitáni už znají tresty, dělbuchy se ještě řeší

Měla to být reklama na fotbal, ale nedělení derby se zvrtlo až za přípustnou hranu. Známé už jsou první tresty: Ladislav Krejčí si nezahraje dva zápasy, Jan Bořil čtyři.

Derby
Aktualizováno

Londýnské derby: Tottenham ukázal nezdolnost, Arsenal je bez Rice poloviční

Šlágr anglické ligy, střetnutí nesmiřitelných soupeřů. Gunners a Spurs se v neděli po derby rozešli smírně. Zajímavý duel nabídl prvotní dominanci jednoho z celků, skvělý charakter toho druhého a výborné individuální výkony. Jak k dělbě bodů ale vlastně došlo? O tom je nový Albion.

Albion
Popup se zavře za 8s