Evropská liga

Druhý evropský pohár, co se prestiže týče. První je Liga mistrů, třetí Evropská konferenční liga. Evropská liga se hraje od roku 2009, do té doby se soutěž jmenovala Pohár UEFA.

Počítáme koeficient: Co čeká Baník v Evropě?

Česko bude mít v Evropě v příští sezoně pět týmů. Do pohárů se vrací Baník a jeden z dvojice Boleslav – Hradec. Projděte si, jaké cesty je čekají, pokud se mají dostat do ligové fáze jednoho ze tří evropských pohárů.

Koeficienty

Víc klubů jednoho majitele v evropských pohárech? Takto vypadají nová pravidla

Od začátku května platí nová pravidla pro takzvaný multi-club ownership. Co si musí pohlídat třeba Daniel Křetínský nebo šejkové vlastnící City Football Group?

Evropské poháry

Počítáme koeficient: Komu fandit ve finále evropských pohárů, aby se Slavia posunula v předkolech

Už známe obsazení všech tří finále evropských pohárů. Můžeme si tak říct, jaký dopad by vítězství jednotlivých týmů měla na nasazení českých týmů v předkolech evropských pohárů v příští sezoně.

Koeficienty

Takhle odstřelili i Bayern. Schick a spol. umí zlaté góly

Nikdy je neodepisujte. Tenhle mistrovský tým se naučil zachraňovat zápasy v posledních okamžicích už na začátku sezony. Navíc šlo tenkrát o klíčový okamžik. A pokračuje v tom dál, i když zápis do historie má už teď jistý. Může ho pozlatit.

Přímák

Počítáme koeficient: Kdo dostal Česko do Ligy mistrů?

O tom, že si český mistr přespříští sezonu zahraje Champions League, nerozhodla jediná remíza. Je za tím pětiletý sběr bodů v Evropě. Vypočítali jsme, jak k tomu přispěly jednotlivé české kluby, které se v pohárech představily.

Přímák

Kudy do Evropy? Kompletní průvodce po příštích předkolech pro českou pětku

Ligové finále je za dveřmi. Vyřeší, kterých pět týmů Česko pošle do Evropy. V klíčových předkolech se pak projeví i jeden další efekt vysokého českého koeficientu. Ukážeme vám i to, jací soupeři se pro české kluby rýsují, v čem změny systému nenahrávají Spartě, proč by slávisté měli v EL fandit Leverkusenu nebo v jakém případě se Plzeň může posunout až do play-off o EL.

Koeficienty

Bundesliga si jde pro bonus. Leverkusen ukázal, že nechce prohrát, i když už může

Bundesliga má tři týmy mezi poslední dvanáctkou v Evropě a díky tomu téměř jistý bonus do příštího ročníku Ligy mistrů. O drama se starají třeba i Julian Nagelsmann nebo taky Porsche. O tom všem je aktuální vydání seriálu Die Liga.

Die Liga

Koeficienty se změní. Budou víc odměňovat lepší soutěže

Od příští sezony se nemění jen systém evropských pohárů, ale i systém koeficientů, které roztřiďují týmy do jednotlivých lig. Čím výš budou kluby úspěšné, tím víc bodů získají. Body z Konferenční ligy tak budou mít o něco menší význam než doposud.

Koeficienty

Přihlaste se, nebo zaplatíte 50 tisíc. Slavia jde po „vrhačích kelímků“

Slavii hrozí za nevhodné chování některých fanoušků v domácím zápase s AC Milán vysoká pokuta od UEFA. Fanoušky, kteří za to mohou, klub vyzývá k doznání a vykoupení se veřejnou prací. Jinak Slavia hrozí těžkými tresty podle návštěvního řádu.

Zprávy
Aktualizováno

Počítáme koeficient: Plzeň zachránila šanci na desítku, Liga mistrů je blízko

I když pražská S v osmifinále nebodovala, posun Česka na desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA na konci této sezony je díky postupu Plzně reálný. Jediný zbývající konkurent už totiž nemá nikoho ve hře.

Koeficienty
Aktualizováno
Popup se zavře za 8s