Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Liga mistrů

Nejprestižnější klubová soutěž světa. Ligu mistrů hrají nejlepší evropské kluby, které se do ní kvalifikují ze svých lig a některé dále přes několik kvalifikačních kol. Do roku 1992 se hrál Pohár mistrů evropských zemí (PMEZ), od roku 1993 se tato soutěž přejmenovala na Ligu mistrů. Dříve v ní skutečně hráli jen mistři jednotlivých národních lig. Dnes v ní hraje více týmů z nejlepších evropských lig a naopak mistři z méně vyspělých fotbalových zemí se do Ligy mistrů dostávají jen výjimečně.

Počítáme koeficient: Sparta zvýšila šance na Ligu mistrů, Skotsko už se třese

Česko má v aktuální sezoně stále naději na posun do top desítky v žebříčku národních koeficientů. I když těžký osmifinálový los pro pražská S mírně shladil nadšení, které fanoušci tohoto počítání měli ještě dopoledne po postupu Sparty přes Galatasaray.

Koeficienty
Aktualizováno

Video: Letná jako trumf. Připomeňte si velké sparťanské výhry nad Galatasaray

V devadesátých letech byl v Praze Galatasaray Istanbul dvakrát, a kdyby to teď ve čtvrtek dopadlo stejně jako tehdy, šla by Sparta dál. Připomeňte si oba povedené zápasy z Letné.

Zábava

Video: Haaland ve druhém patře. Tohle by byl gól roku

Tenhle centr nemůže mít! Je vysoký a prudký. Nebo? Erling Haaland popřel logiku…

Zábava

Počítáme koeficient: Přes prohru Sparty zůstává Česko jedenácté s nadějí na přímou účast v Lize mistrů

Jak pohárový čtvrtek zamíchal s pořadím národních koeficientů, podle kterého se nasazují týmy do evropských soutěží? Máme rychlý souhrn včetně shrnujících tabulek.

Koeficienty

Počítáme koeficient: Sparta může v přímém souboji zvýšit naději na deváté místo

Snový podzim má za sebou česká velká trojka v Evropě. Jak z toho budou české kluby profitovat v příštích letech? Koho si hlídat na jaře? Můžeme myslet až na 9. místo Turecka? A jaké jsou konkrétní rozdíly mezi 9. až 12. místem? Co znamená vylepšený klubový koeficient? Odpovídáme ve velkém průvodci.

Koeficienty

Český mistr v Lize mistrů už letos? Rozebíráme všechny šance, které přináší pohárová revoluce

S restartem české ligy se blíží i restart evropských pohárů, ke kterému dojde v půlce února. A blíží se také pohárová revoluce, která Česku dává naději na přímého účastníka Ligy mistrů už v příští sezoně. Největší šanci má díky vysokému klubovému koeficientu Slavia.

Koeficienty

Výjimečný rok. Před dvaceti lety se děly věci, kterým se teď těžko věří

Na 2004 budou fanoušci navždy vzpomínat jako na rok plný překvapení. Fotbalový svět šokovaly výhry outsiderů i dosažení milníků, o kterých se do té doby nikomu ani nesnilo.

Přímák

Video: Cesta časem. Thierry Henry zářil při debutu v Lize mistrů

Thierry Henry jako rychlonohý mladíček ničil při svém premiérovém startu v Lize mistrů obranu Bayeru Leverkusen. Dva góly dal, na jeden přihrál. Zavzpomínejte na galapředstavení této fotbalové legendy.

Liga mistrů

Video: Haaland, Mbappé, Courtois! Lahůdky Ligy mistrů unikátní kamerou

Díky unikátní brankové kameře si můžete z netradičního úhlu prohlédnout parádní momenty, které byly k vidění při zápasech Ligy mistrů. Akce, emoce, výstavní góly, robinzonády i obětavé obranné zákroky. Tohle video je ryzí reklama na fotbal.

Liga mistrů

Fotbal v roce 2024: pohárová revoluce, Euro i šance na historický úspěch

Odstartoval nový rok, tak si pojďme říct, na co se můžeme těšit. České kluby budou chtít ještě vyšperkovat historickou sezonu v evropských pohárech, které se v létě změní. Reprezentaci čeká Euro a Liga národů a ženský národní tým zkusí poprvé zvládnout kvalifikaci, pro kterou si už vytvořil dobrou startovací pozici.

Evropské poháry
Popup se zavře za 8s