Fotbal pomáhá

Magazín Football Club přináší v projektu s názvem Jak válka na Ukrajině změnila fotbal (nejen) v Česku sérii analytických článků, rozhovorů a reportáží mapujících víc než rok po startu válečného konfliktu, jak vypadala pomoc fotbalového prostředí zasaženým ukrajinským týmům i běžným uprchlíkům. Jak aktivní byl v pomoci český fotbal? Jaká je dnes situace fotbalistů z Ukrajiny? Jak by se v době války mělo přistupovat k ruským sportovcům? A řadu dalších příběhů, které ukazují, že nejpopulárnější hra na světě může zacelovat hluboké rány na duších ukrajinských dětí a dospělých. Projekt vznikl díky finanční podpoře Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.

Ukrajinský fotbal ve válce: Liga plná poplachů i sen o pořádání mistrovství světa

Víc než rok od ruské invaze se život na Ukrajině nezastavil, a to ani co se týče fotbalu. Liga se hraje, reprezentace byla blízko kvalifikaci na mistrovství světa, tamní týmy soutěží v evropských pohárech. Do ideálu má ale celá situace pořádně daleko.

Fotbal pomáhá

Rusko chce do Ameriky. Válečný agresor hledá cestu na mistrovství světa

Individuální sportovci Ruska a Běloruska mají od olympijského výboru požehnání, aby se pod neutrální vlajkou vraceli do mezinárodních soutěží. Pro fotbal, i další kolektivní sporty, pořád platí sankce. Rusové udělají všechno, aby se vrátili a zahráli si na příštím světovém šampionátu.

Fotbal pomáhá

Dres za deset milionů, ubytování i setkání s idoly. Jak český fotbal pomáhá Ukrajině

Tři kluby, tři příběhy pomoci Ukrajině. Stejně jako velká část naší země, i český fotbal se zapojil do pomoci státu ničeného ruskou agresí. A ukázal, že když je potřeba, dokáže potenciál nejpopulárnějšího sportu u nás naplno využít pro dobrou věc.

Fotbal pomáhá
Popup se zavře za 8s