Fatima Rahimi

Autorka je redaktorkou Deníku Referendum, moderátorka pořadu Hergot! na Radiu Wave a dlouholetá vášnivá fanynka fotbalu, především Arsenalu.

Zápas s velkým satanem. Írán proti USA už jeden zápas o všechno hrál

V červnu 1998 proti sobě v Lyonu měli nastoupit fotbalisté nesmiřitelně znepřátelených zemí. Týmy ale sehrály velmi přátelské utkání. Rány v hledišti přesto padaly, jen si po hubě dával někdo jiný, než se čekalo. Připomeňme si to, než se do sebe šíitský alláh a prohnilý satan pustí znovu na katarském trávníku.

Mistrovství světa

Fotbal je i náš. Íránská fotbalová revoluce vrcholí

Fotbálek na trávníku nebo návštěva zápasu na stadionu? Pro íránské ženy řadu desetiletí zapovězená zábava. Nebylo to tak přitom vždycky.

Girl Power

Spalte dresy a utečte. Těžký osud afghánských hráček po návratu Tálibánu

Válečný konflikt v Afghánistánu měl drtivý dopad i na ženský fotbal v zemi. Na hráčky pod vlivem vládnoucího hnutí Tálibán házeli lidé kameny, plivali na ně, taxikáři je odmítali vozit na tréninky, nefandili jim ani jejich nejbližší. Je to přece sport pro kluky…

Ženský fotbal

Ženám vstup zakázán. Oběť „modré dívky“ mění svět

Byla velkou fanynkou, ale jako ženě jí byl vstup na stadion zakázán. Sahra Chodájáríová se proto odhodlala k extrémnímu činu – upálila se. Její protest vyvolal velký tlak na Írán a i díky ní už tamní ženy mohou na stadiony. Ve fotbale se někdy hraje i o lidská práva.

Lidská práva

Fotbal za zvuků střelby a Premier League. Vítejte v Afghánistánu

Zápasy, při kterých na stadiony nesmějí ženy a v poločase se na trávníku konají veřejné popravy. Tak vypadal fotbal v Afghánistánu za vlády Tálibánu.

Válka
Popup se zavře za 8s