Český fotbal je jako dům z karet. Na pozadí války Jaroslava Tvrdíka s Petrem Fouskem se řeší úroveň Haškovy práce, propadák lvíčat, nekryté prémie i stadion plný Ukrajinců.
Před padesáti roky 1. FC Magdeburk ve finále PVP zdolal AC Milán a stal se jediným východoněmeckým klubem, jenž uspěl v pohárové Evropě. Za odměnu hráči nemuseli čekat deset let na žigulíka.
Vlajky na domech i autech, pěkný fotbal německé reprezentace, ale také otázky ohledně její budoucnosti a rozpaky z nepříliš vysokého ekonomického přínosu šampionátu. Jak Němci vnímali EURO? „Letní pohádka z roku 2006 se podle mě nezopakovala,“ přemýšlí zkušený bavorský novinář Klaus Hanisch.
Němci doufají, že pro ně domácí EURO bude zlaté. Tak jako světový šampionát v roce 1954, od jehož finále teď uplynulo 70 let. První titul mistrů světa se dnes v Německu považuje za zásadní historickou událost. Tehdy však politici dbali hlavně na to, aby ho fanoušci slavili opatrně.
Byla to chyba, napsal na sociální síti X šéf Slavie o zvolení Petra Fouska do čela Fotbalové asociace ČR. Předvolební boj začal, reaguje asociační předseda.
„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.
Pojďme rozvolnit pravidla pro fanoušky na stadionech, ale výrazně zpřísnit tresty, píše v komentáři Filip Horký.
Ostravu čekají zlaté sportovní časy. Během následujících let se stadion ve Vítkovicích stane ještě výraznějším centrem české atletiky, fotbalisté Baníku se dočkají vlastního stadionu a hokejisté nové haly. Se stavbou fotbalového stadionu se město chce vejít do 1,5 miliardy korun, říká v rozhovoru ostravský primátor Jan Dohnal (ODS).
V Praze se z privátních peněz řeší rozšíření Edenu, rekonstrukce Ďolíčku a stavba stadionu pro 35 000 lidí na Strahově. Kvůli své velikosti jsou tyhle projekty i politickou záležitostí. „Praha je určitě dostatečně velká, aby tady taková místa byla,“ říká v rozhovoru urbanista a náměstek pražského primátora pro oblast územního a strategického rozvoje Petr Hlaváček (STAN).
Přesně před 35 lety došlo k jedné z největších tragédií v dějinách fotbalu. Je to příběh plný bolesti, boje s arogancí moci a také obrovské odvahy.