Ukrajinské soutěže skončily sezonu 2021/22 ve své polovině a na jaře roku 2022 se ze zjevných důvodů už nerozběhly. Řada klubů, které trávily svou zimní přípravu v zahraničí, se navíc najednou neměla kam vrátit a cesta zpět pro ně znamenala odyseu, která mnohdy trvala i několik měsíců. Třeba druholigové Polesí Žitomir tak zakotvilo v Hradci Králové, kde mohli hráči díky iniciativě místního amatérského klubu Olympia přes tři měsíce nejen bydlet, ale i trénovat a sehrát několik přátelských zápasů.
Od nové sezony se navzdory trvající válce fotbal na Ukrajině zase hraje, i když řada klubů byla nucena dočasně přesídlit do bezpečnějších oblastí na západě země. Původně byla pro pořádání zápasů Premier ligy schválena jen čtyři místa (Kyjev, Lvov, Užhorod a Rivne), později se začalo hrát i v dalších městech dostatečně daleko od fronty (např. Oleksandrija, Poltava, Kryvyj Rih nebo Oděsa).
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!