Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Reprezentace

Reprezentační fotbal má své vrcholy pohledem z Česka v mistrovstvích Evropy, kterým se říká Eura, a mistrovstvích světa. Oba turnaje se hrají jednou za čtyři roky a mezitím se hrají kvalifikace o účast na nich. Česko je tradičně úspěšné ve snaze dostat se na mistrovství Evropy, naopak na MS hrálo jen jednou ze sedmi pokusů - v roce 2006 v Německu. Česká reprezentace skončila na Euru nejlépe druhá (1996) a třetí (2004). Ještě z dob Československa má národní tým na kontě titul mistrů Evropy z roku 1976, kdy jsme ve finále porazili západní Německo na penalty slavnou Panenkou.

Český propadák, španělský rekord i saxofon. Dejte si německý šampionát ještě jednou, ve fotkách

Měsíc s fotbalovým Eurem je za námi. Shrnuli jsme ho ve fotogalerii s nejzásadnějšími okamžiky a krásnými snímky.

Euro 2024

Češky porazily mistryně světa. Cesta na EURO vede přes play off

První výhru v kvalifikaci na EURO 2025 ve Švýcarsku si připsala česká reprezentace. Lvice porazily mistryně světa ze Španělska. Na šampionát ale i tak vede cesta už jen přes play off.

Ženský fotbal

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024

Češky proti mistryním světa. Šance na první velký turnaj pořád žije

Poslední dva zápasy v kvalifikační skupině o EURO 2025 odehrají Češky proti Španělsku a Dánsku. Dvě výhry dávají ještě teoretickou šanci na přímý postup. I kdyby to nevyšlo, možnost historického úspěchu stále dává podzimní baráž.

Ženský fotbal

Projekt 2026. Kdo může dostat Česko na mistrovství světa?

Reprezentace má za sebou nepovedené EURO, o kterém Ivan Hašek mluvil jako o přípravě na kvalifikaci na mistrovství světa. Aby si Česko na světovém šampionátu zase po 20 letech zahrálo, bude třeba správně využít stávající hvězdy, ale také lépe začlenit mladé dravce. Máme ale vlastně kde brát?

Reprezentace

Vychytal i Čechy. Není snadné být odvážný, hájí řecký beton z Eura 2004

Antonios Nikopolidis vychytal Řekům v roce 2004 senzační titul. Při pohledu na hru Anglie nebo Francie na právě probíhajícím Euru v Německu se na něj teď často vzpomíná. Mluvili jsme s Nikopolidisem právě i o tom, jakým způsobem se Řekové před 20 lety mistry Evropy stali.

Cesta na Euro

Holešův zkrat na Euru ukázal, kdy nestřílet. Tohle pouštějte mládežníkům

Ze začátku to vypadalo na renesanci střel zpoza vápna. I Češi k tomuhle trendu na Euru přispěli. Tomáš Holeš pak ale upoutal pravým opakem, který by se dal rovnou tisknout do fotbalových učebnic: vystřelil přesně v momentě, kdy neměl. Vysvětlíme si to do detailu a s úspěšnými střelci si řekneme, kdy pálit.

Taktika

Kapitán otlučený životem. Doma mu nevěřili, teď oranjes táhne

Virgil van Dijk je hvězdou Liverpoolu i jednou z hvězd aktuálního Eura. Máme pro vás jedinečný pohled na jeho cestu až do těchto výšin. Nizozemský spolupracovník Football Clubu sestavil detailní Van Dijkův profil na základě rozhovorů s lidmi, kteří nizozemského kapitána provedli kariérou od mládeže.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Má Hašek pokračovat? Počkejme na zimu a dívejme se do ciziny

Hašek s českým týmem na Euru propadl. Jiný by třeba postoupil ze skupiny. Limity v úrovni kádru by ale neprolomil ani Klopp. Reportér Luděk Mádl hodnotí dosavadní práci reprezentačního trenéra Ivana Haška.

Glosář
Popup se zavře za 8s