24. února 2022 zahájilo Rusko po anexi Krymu a osm let trvajícím konfliktu na Donbasu invazi i na zbytek území Ukrajiny. Válka, která měla podle odhadů agresorů trvat tak krátce, že ji ani válkou nenazvali, se protáhla na víc než rok. A trvá dodnes. Přinesla podle nejvyšších odhadů až 100 tisíc obětí mezi civilisty a další desítky až stovky tisíc mezi vojáky na obou stranách. Zničila ekonomiku Ukrajiny, poškodila infrastrukturu, zlikvidovala celá města a ze země vyhnala přes osm milionů lidí.
Válka na Ukrajině ale vyvolala také nebývalou vlnu solidarity, do které se významně zapojilo i Česko. A to jak na mezistátní úrovni, tak na úrovni firem, spolků a jednotlivců. Češi přispěli finančně, materiálně, a především podporou pro víc než půl milionu lidí, kteří u nás zakotvili na svém útěku před válkou. A tuzemský fotbal, od asociací přes profesionální kluby až po amatéry, napsal řadu příběhů, z nichž některé můžou brzy dojít k až nečekaně dobrému konci. Trojici z nich mapujeme v následujícím textu.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!