Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Je ve Spartě moc cizinců? Zahraniční pohled je třeba, reaguje Priske

05. leden 2023
Sdílejte:
Sparta posiluje svou zahraniční kliku, když přivedla čtyři nové hráče. Hned se objevily hlasy, které varují, že moc cizinců ve Spartě nedávno už bylo a nedělalo to dobrotu. Kritiku vnímají i na Letné a Tomáš Rosický ujišťuje, že Sparta je český klub.
„Hráči ze zahraničí vždycky mohou přinést něco jiného. Nikdy ale nezměníme českou kulturu klubu a budeme ji chránit,“ říká Brian Priske.Foto: AC Sparta Praha

Sparta ohlásila čtyři zimní posily a všechno to jsou cizinci. Netrvalo dlouho a začala se vynořovat srovnání se sezonou 2017/18, kdy letenský klub zkoušel projekt internacionalizace s Andreou Stramaccionim v hlavní roli.

Tehdy to skončilo březnovým vyhazovem po vypadnutí v předkole Evropské ligy s CZ Bělehrad a hlavně na průběžném pátém místě v ligové tabulce s bilancí 9 výher, 6 remíz a 4 porážek.

Teď je Sparta uprostřed první sezony s Brianem Priskem a po šestnácti kolech ztrácí na první Plzeň sedm bodů a na druhou Slavii pět. Za sebou má kromě jiného vypadnutí v předkole konferenční ligy se Stavangerem, ale třeba také postup do čtvrtfinále českého poháru.

Některým lidem se teď zdá, že podobnost se Stramaccioniho Spartou je čím dál větší, minimálně co se příchodů zahraničních hráčů týče.

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.