Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Je ve Spartě moc cizinců? Zahraniční pohled je třeba, reaguje Priske

05. leden 2023
Sdílejte:
Sparta posiluje svou zahraniční kliku, když přivedla čtyři nové hráče. Hned se objevily hlasy, které varují, že moc cizinců ve Spartě nedávno už bylo a nedělalo to dobrotu. Kritiku vnímají i na Letné a Tomáš Rosický ujišťuje, že Sparta je český klub.
„Hráči ze zahraničí vždycky mohou přinést něco jiného. Nikdy ale nezměníme českou kulturu klubu a budeme ji chránit,“ říká Brian Priske.Foto: AC Sparta Praha

Sparta ohlásila čtyři zimní posily a všechno to jsou cizinci. Netrvalo dlouho a začala se vynořovat srovnání se sezonou 2017/18, kdy letenský klub zkoušel projekt internacionalizace s Andreou Stramaccionim v hlavní roli.

Tehdy to skončilo březnovým vyhazovem po vypadnutí v předkole Evropské ligy s CZ Bělehrad a hlavně na průběžném pátém místě v ligové tabulce s bilancí 9 výher, 6 remíz a 4 porážek.

Teď je Sparta uprostřed první sezony s Brianem Priskem a po šestnácti kolech ztrácí na první Plzeň sedm bodů a na druhou Slavii pět. Za sebou má kromě jiného vypadnutí v předkole konferenční ligy se Stavangerem, ale třeba také postup do čtvrtfinále českého poháru.

Některým lidem se teď zdá, že podobnost se Stramaccioniho Spartou je čím dál větší, minimálně co se příchodů zahraničních hráčů týče.

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.