Rozhodčí

Teplice v posledním utkání prvního kola Chance ligy bránily v Hradci bezbrankovou remízu až do závěrečného nastavení. V něm ale zažily hned několik zdrcujících okamžiků, po kterých padly 0:1.

Pravidla

Glosář Luďka Mádla: Svět se netočí kolem trenéra Rady, i když si to myslí

„Petr Rada se ohání tím, že prý k němu nikdo nemá dostatečný respekt. Doporučil bych mu, ať se ohlédne za sebe. A zodpoví si otázku, zda se i on k lidem chová s náležitým respektem,“ píše v Glosáři k ligovému startu reportér Luděk Mádl.

Glosář

Víc peněz, víc kvality. Startuje liga, tady jsou její pravidla

Chance liga, zvykejte si. Nový sponzor, nový TV kontrakt, noví majitelé, nové výzvy, nová pravidla. Tahle sezona má náboj, tady je k ní průvodce na start.

Česká liga

Anglie je ve finále. Ptáme se: Pomohl jí VAR, měla kopat penaltu?

Angličané jsou podruhé v řadě ve finále mistrovství Evropy. Proti Nizozemsku odehráli asi nejlepší zápas na Euru 2024, víc se ale řeší, jestli měli kopat penaltu, kterou se v prvním poločase vrátili do hry.

Euro 2024

Měli Němci kopat penaltu? Před rukou byl možná ofsajd

Německo domácí EURO nevyhraje. Prohrálo 1:2 po prodloužení se Španělskem. Hodně řešit se bude, jestli Němci neměli v prodloužení kopat penaltu za ruku Marca Cucurelly.

Euro 2024

Fotbal není tenis. Když rozhodují centimetry, vždycky to bude někoho štvát

Klíčové okamžiky z osmifinálového zápasu Německo – Dánsko nám ukazují, že fotbalová spravedlnost nebude nikdy stoprocentní.

Přímák

Antonín Barák šel po dvou žlutých kartách oprávněně ven ze hry už ve 20. minutě. Neměl rozhodčí István Kovács ke konci prvního poločasu ale vyloučit i Kenana Yildize?

Euro 2024

Přímo na hřišti rozhodčí faul viděl mimo vápna, po zásahu VARu ale Rumuni kopali penaltu a srovnali z ní na konečných 1:1. Remíza vyhovovala oběma týmům. Ale co ta penalta? Taky byste ji nařídili?

Euro 2024

Dvě ruce rozhodly, že Češi mají jen bod. Ptáme se: byla to penalta?

Dvě české ruce měly zásadní vliv na výsledek zápasu s Gruzií, který i přes velkou herní převahu české reprezentace skončil po gólech Georgese Mikautadzeho z penalty a Patrika Schicka 1:1.

Euro 2024

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.