Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Rozhodčí

Dostal druhou žlutou, ale zůstal na hřišti a vyhrál. Martínezovi pomohlo neznámé pravidlo

Aston Villa postoupila přes Lille do semifinále Konferenční ligy. Anglický tým uspěl v penaltovém rozstřelu, který vychytal argentinský fantom Emiliano Martínez. A to i přesto, že v zápase dostal dvě žluté karty.

Pravidla

Z Angela Preciada je recidivista. Po návratu do ligy z trestu po červené kartě z derby byl opět vyloučen poté, co se ohnal po soupeři. Dostal podle vás červenou správně? A rozhodl sudí Rouček správně i to, že za zákrok na Preciada nenařídil penaltu?

Česká liga
Aktualizováno

Pořád nechávejte výhodu! Slavný izraelský rozhodčí i o tom, jak si získat autoritu

Abraham Klein pískal první zápas mezi německým a izraelským klubem po 2. světové válce, i když část jeho rodiny vyvraždili nacisti. Dnes slaví 90. narozeniny. Tenhle velký rozhovor je zároveň exkurzí do zlatých časů mistrovství světa 70. a 80. let i skvělý rádce pro české rozhodčí, kterým do rozhodování hráči stále zhusta nepěkně mluví.

Rozhovor

Proč je domácí prostředí výhodou? Vliv fanoušků se přeceňuje

Zkusili jsme v datech najít odpověď na věčnou otázku, proč jsou domácí týmy úspěšnější. Hraje roli dlouhé cestování? Je ještě důležitá znalost domácího prostředí? Jak vlastně dokáží fanoušci ovlivnit výkon sportovců? A nemají nakonec největší vliv rozhodčí, kteří podlehnou atmosféře?

Data

Co to pískáš, ty indiáne? Deset roků černou sviní

Roztržený dres. Rána pěstí. Nos přeražený po úderu hlavou. Pár nedávných případů útoků na rozhodčí v nižších soutěžích. Proč si vlastně někdo vezme píšťalku nebo praporek a harcuje po fotbalových hřištích? A co tam zažívá? Tady jsou vzpomínky na moje rozhodcovská léta 2003 až 2012.

Rozhodčí

Je ve formě, v Jablonci Plzni zajistil výhru asistencí a gólem. Ale opět ukázal i svou druhou tvář. V 54. minutě dohrál tvrdě Michala Černáka a dostal žlutou. Je to tak podle vás správně?

Anketa

Tady VAR nebude! Severský odpor ctí fanoušky na stadionech

Pohled na sever ukazuje, že fotbal a VAR k sobě nemusí neodmyslitelně patřit ani v moderní éře…

Přímák

Stejně jako v Miláně šla Slavia už v prvním poločase do deseti. Jak to vidíte vy, rozhodli sudí správně?

Anketa

Naštvaný De Bruyne a alibistický Oliver. Anglický šlágr pod lupou

Sto minut výborné kopané, kontroverzní momenty i zajímavé situace. Šlágr víkendu na Anfieldu mezi Liverpoolem a Manchesterem City skončil remízou a oba týmy jsou si v tabulce dál nablízku. Měla se v samém závěru utkání pískat penalta? A co plichta znamená v boji o titul? To rozebírá nový text ze série Albion.

Albion

Skvělý zápas se hrál v neděli v Liverpoolu. Reds remizovali s Manchesterem City 1:1. Zápas ale skončil kontroverzně. Jürgen Klopp chtěl druhou penaltu v zápase. Měl ji podle vás dostat?