Video: Z lepšího pohledu jste gól ještě neviděli. Sparta zkoušela kameru na tělo

21. leden 2023
Sdílejte:
Jak to vypadá, když se trefíte v zápase před sedmi tisíci lidmi? Koukněte se na video z kamery, kterou na sobě měl střelec vítězného gólu ve sparťanské generálce na ligu.
Lukáš Haraslín slaví gól, který nasnímala kamera uprostřed jeho dresu.Foto: AC Sparta Praha

Kmitající ruce zrychlí, střela, míč jde do brány, běžíte se radovat. Tedy Lukáš Haraslín se běží radovat a vy to s ním prožíváte z jeho pohledu.

Sparta dnes v generálce na ligu s Norimberkem vyzkoušela speciální kameru připevněnou na těle hráče a sázka na Haraslína vyšla dokonale. V osmé minutě z toho byl při výhře 3:1 vítězný gól.

Trefili se ještě Tomášové Čvančara s Wiesnerem a Sparta se dobře naladila na ligový restart, který ji čeká za týden v 18 hodin v Olomouci. Možná ještě zajímavější než výsledek je fakt, že přípravný zápas na Letné sledovalo 7229 lidí, což je vyšší návštěva než průměrná domácí ligová návštěvnost všech ligových týmů kromě velké trojky.

Ale zpět ke speciální kameře. Je možné, že podobné záběry teď uvidíme z české ligy častěji. Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV, která se Spartou kameru na Haraslínovi otestovala, už oznámil, že se na tom pracuje.

„Pro naše vývojáře je teď ještě úkol, jak vyřešit live streaming a můžeme v budoucnu dělat podobné kousky, jako u rozhodčích v hokejové extralize,“ uvedl.

Kdyby se to častěji povedlo jako dnes na Letné, bylo by to rozhodně obohacení ligové nabídky.


Související články

Plus, nebo minus? Slávistické posily pod lupou, ohodnoťte je

Česká liga je zpět, o víkendu se po víc jak dvouměsíční pauze odehraje 17. kolo. Slavia začíná v neděli proti Jablonci a na jaro, během kterého bude chtít získat pátý titul za posledních sedm let, si přivedla pět výrazných posil. Představíme vám je a vy je můžete ohodnotit.

Slavia

Ze hřiště před kameru. Podaný a Rosa o práci televizního experta

Jak vypadá přechod hráčů do role fotbalových expertů? Co je inspiruje? V čem se chtějí zlepšovat? A jak hledají balanc mezi důkladnou analýzou a televizní zábavou? Hosty Football Club podcastu jsou Jakub Podaný a Antonín Rosa.

Podcast

Video: Čistý, hrajeme. Gól pohledem rozhodčího

Jak to vypadá, když pískáte v zápase před sedmi tisíci lidmi? Koukněte se na video z kamery, kterou na sobě měl rozhodčí ve sparťanské generálce na ligu.

Zábava
Popup se zavře za 8s