Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Video: Z lepšího pohledu jste gól ještě neviděli. Sparta zkoušela kameru na tělo

21. leden 2023
Sdílejte:
Jak to vypadá, když se trefíte v zápase před sedmi tisíci lidmi? Koukněte se na video z kamery, kterou na sobě měl střelec vítězného gólu ve sparťanské generálce na ligu.
Lukáš Haraslín slaví gól, který nasnímala kamera uprostřed jeho dresu.Foto: AC Sparta Praha

Kmitající ruce zrychlí, střela, míč jde do brány, běžíte se radovat. Tedy Lukáš Haraslín se běží radovat a vy to s ním prožíváte z jeho pohledu.

Sparta dnes v generálce na ligu s Norimberkem vyzkoušela speciální kameru připevněnou na těle hráče a sázka na Haraslína vyšla dokonale. V osmé minutě z toho byl při výhře 3:1 vítězný gól.

Trefili se ještě Tomášové Čvančara s Wiesnerem a Sparta se dobře naladila na ligový restart, který ji čeká za týden v 18 hodin v Olomouci. Možná ještě zajímavější než výsledek je fakt, že přípravný zápas na Letné sledovalo 7229 lidí, což je vyšší návštěva než průměrná domácí ligová návštěvnost všech ligových týmů kromě velké trojky.

Ale zpět ke speciální kameře. Je možné, že podobné záběry teď uvidíme z české ligy častěji. Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV, která se Spartou kameru na Haraslínovi otestovala, už oznámil, že se na tom pracuje.

„Pro naše vývojáře je teď ještě úkol, jak vyřešit live streaming a můžeme v budoucnu dělat podobné kousky, jako u rozhodčích v hokejové extralize,“ uvedl.

Kdyby se to častěji povedlo jako dnes na Letné, bylo by to rozhodně obohacení ligové nabídky.


Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s