Video: Z lepšího pohledu jste gól ještě neviděli. Sparta zkoušela kameru na tělo

21. leden 2023
Sdílejte:
Jak to vypadá, když se trefíte v zápase před sedmi tisíci lidmi? Koukněte se na video z kamery, kterou na sobě měl střelec vítězného gólu ve sparťanské generálce na ligu.
Lukáš Haraslín slaví gól, který nasnímala kamera uprostřed jeho dresu.Foto: AC Sparta Praha

Kmitající ruce zrychlí, střela, míč jde do brány, běžíte se radovat. Tedy Lukáš Haraslín se běží radovat a vy to s ním prožíváte z jeho pohledu.

Sparta dnes v generálce na ligu s Norimberkem vyzkoušela speciální kameru připevněnou na těle hráče a sázka na Haraslína vyšla dokonale. V osmé minutě z toho byl při výhře 3:1 vítězný gól.

Trefili se ještě Tomášové Čvančara s Wiesnerem a Sparta se dobře naladila na ligový restart, který ji čeká za týden v 18 hodin v Olomouci. Možná ještě zajímavější než výsledek je fakt, že přípravný zápas na Letné sledovalo 7229 lidí, což je vyšší návštěva než průměrná domácí ligová návštěvnost všech ligových týmů kromě velké trojky.

Ale zpět ke speciální kameře. Je možné, že podobné záběry teď uvidíme z české ligy častěji. Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV, která se Spartou kameru na Haraslínovi otestovala, už oznámil, že se na tom pracuje.

„Pro naše vývojáře je teď ještě úkol, jak vyřešit live streaming a můžeme v budoucnu dělat podobné kousky, jako u rozhodčích v hokejové extralize,“ uvedl.

Kdyby se to častěji povedlo jako dnes na Letné, bylo by to rozhodně obohacení ligové nabídky.


Související články

Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka

Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě. Od půlící čáry. Slabší nohou. Anglický útočník Hearts Stephen Humphrys si řekl o potlesk.

Zábava

Zemřel František Cipro. Muž, který Slavii vrátil titul

Ve věku 75 let zemřel František Cipro.

Slavia

Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?

Otázka týdne
Popup se zavře za 8s