Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Jde dělat ligu bez peněz na přestupy? Jarošík o tom, jak zvedá Teplice ze dna

25. říjen 2022
Sdílejte:
Nemůžeme si dovolit hráče za milion korun. Musíme vzít ty, kteří jsou zadarmo a nemají velké finanční požadavky, říká v otevřeném rozhovoru Jiří Jarošík, trenér Teplic. Vysvětluje také, jak v takových podmínkách učí své svěřence jeho oblíbený „španělský“ fotbal a jak se k trénování dostal, i když po tom jako hráč netoužil.
Jiří Jarošík se raduje ze zářijové remízy 2:2 se Spartou.Foto: Ondřej Bičiště/Mafra/Profimedia

Kdy jste se rozhodl, že se chcete stát trenérem?

Vždycky jsem od zkušenějších hráčů slýchal, abych hrál fotbal co nejdéle. A sám jsem to pak tak měl. Jsem rád, že jsem hrál až do sedmatřiceti. Až když jsem skončil v Alavésu, tak jsem přemýšlel, co dál. Fotbal jsem měl od mala hrozně rád, ale vlastně nevím, jestli jsem někdy chtěl být trenérem. První licenci jsem začal dělat až rok po konci kariéry.

Když jste se pak rozhodl, jaká byla vaše cesta? Chtěl jste mít profilicenci co nejrychleji?

Čím dřív, tím líp. Ono se to docela táhne, než se někam dostanete, je to minimálně na několik let a nikdo vám nezaručí, že se někam dostanete. Pak se dostanete do ligy a může se stát, že vás za tři měsíce vyhodí. S nejistotou musíte počítat. Za ty poslední roky jsem dělal postupné kroky a pak už jsem věděl, že u toho chci zůstat a chci trénování dělat naplno.

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.