Koupit předplatné webu

Jde dělat ligu bez peněz na přestupy? Jarošík o tom, jak zvedá Teplice ze dna

25. říjen 2022
Sdílejte:
Nemůžeme si dovolit hráče za milion korun. Musíme vzít ty, kteří jsou zadarmo a nemají velké finanční požadavky, říká v otevřeném rozhovoru Jiří Jarošík, trenér Teplic. Vysvětluje také, jak v takových podmínkách učí své svěřence jeho oblíbený „španělský“ fotbal a jak se k trénování dostal, i když po tom jako hráč netoužil.
Jiří Jarošík se raduje ze zářijové remízy 2:2 se Spartou.Foto: Ondřej Bičiště/Mafra/Profimedia

Kdy jste se rozhodl, že se chcete stát trenérem?

Vždycky jsem od zkušenějších hráčů slýchal, abych hrál fotbal co nejdéle. A sám jsem to pak tak měl. Jsem rád, že jsem hrál až do sedmatřiceti. Až když jsem skončil v Alavésu, tak jsem přemýšlel, co dál. Fotbal jsem měl od mala hrozně rád, ale vlastně nevím, jestli jsem někdy chtěl být trenérem. První licenci jsem začal dělat až rok po konci kariéry.

Když jste se pak rozhodl, jaká byla vaše cesta? Chtěl jste mít profilicenci co nejrychleji?

Čím dřív, tím líp. Ono se to docela táhne, než se někam dostanete, je to minimálně na několik let a nikdo vám nezaručí, že se někam dostanete. Pak se dostanete do ligy a může se stát, že vás za tři měsíce vyhodí. S nejistotou musíte počítat. Za ty poslední roky jsem dělal postupné kroky a pak už jsem věděl, že u toho chci zůstat a chci trénování dělat naplno.

Související články

Jednu Spartu, prosím. Proč fotbal láká miliardáře, i když prodělají

Pro bohaté Čechy nikdy fotbal nebyl příležitost k byznysu. Že by na něm vydělávali. Sloužil jim ale jako vstupenka: díky němu získávali kontakty, vazby a taky společenské uznání.

Peníze

Fotbaloví důchodci. Pět hvězd, které zastavily čas

Kdo by chtěl do penze? Ten, kdo se na ní dobře připraví a dá tomu čas. Jako tihle borci. A pokud nejste fotbalová hvězda, máme pro vás pár rad, jak si pohlídat klidný důchod.

Spolupráce

Haló, co se děje? Zdeněk Folprecht radí, jak zlepšit VAR

Povedená fanzóna i dlouhé čekání na VAR. Zdeněk Folprecht vyrazil na fotbal do Teplic a radí českému fotbalu, co opsat z Anglie, aby byl o další krůček dál.

Střed(a)
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.