Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Hradec počítá s novým stadionem pro start příští sezony. Jiné varianty neřeší

06. leden 2023
Sdílejte:
Hradečtí fotbalisté dál počítají s tím, že příští sezonu zahájí doma na novém stadionu. Reagují na zprávu o možném zpoždění.
Aktuální stav na staveništi v Hradci.Foto: Město Hradec Králové

Počítáme s tím, že nový stadion se otevře na konci června. Nikdo nás neinformoval o změně termínu, řekl webu Footballclub.cz Petr Šatalík, mluvčí FC Hradec Králové.

Doplnil tak krátkou zprávu, kterou dnes klub zveřejnil na svém webu.

„FC Hradec Králové se vymezuje proti nepravdivé informaci zveřejněné redaktorem serveru iSport.cz, že by se připravoval na případné posunutí termínu otevření stadionu. Klub aktuálně nemá informaci o tom, že by na stavbě mělo dojít k prodlevě a žádnou jinou alternativu tak v současné chvíli nehledá,“ uvádí klub doslova.

Reaguje tím na včerejší zprávu deníku Sport, který informuje o tom, že stavba moderního stadionu za 627 milionů korun má nejméně měsíční zpoždění, což by v praxi znamenalo, že minimálně první kola sezony 2023/24 by hradečtí museli ještě odehrát jinde, jako to dělají teď, kdy mají exil v Mladé Boleslavi.

„Některé práce se vinou počasí o něco zpozdily. Do konce června se vše nestihne. Proto chce Strabag měsíční rezervu,“ cituje Sport své zdroje a dodává, že klub se už na tuto alternativu připravuje. A právě proti tomuto dodatku se hradecký klub teď vymezuje.

Podle Šatalíka v klubu dál počítají s tím, že se stadion otevře na konci června a že příští ligovou sezonu už zahájí pod ikonickými lízátky. „Nikdo nám nedal vědět, že by ke změně termínu mělo dojít,“ říká mluvčí. Zároveň dodává, že hradecký klub není objednavatelem stavby, tím je město, a že tedy zástupci klubu primárně průběh stavby se stavebními firmami neřeší.

Hradec hraje o budoucnost. Nový stadion a majitel ho mohou vystřelit do pohárů

Hradec se v nováčkovské sezoně dostal do skupiny o titul a dobře začal i nyní. Jak se to městem vlastněnému klubu v mladoboleslavském vyhnanství podařilo? Udrží vysokou výkonnost a rozkvete na novém stadionu?

Přečíst

Nevylučuje také, že k posunu v termínu nakonec dojít může, protože jde o velkou stavbu, u které člověk nikdy dopředu nemůže odhadnout všechna rizika. „V tuhle chvíli ale nemáme informaci o zpoždění a s nikým neřešíme případné dočasné působiště pro domácí zápasy na začátku příští sezony,“ říká mluvčí hradeckého klubu.

Podobně mluví v oficiálních vyjádřeních i zástupci města. „V této chvíli s takovou informací nepracujeme. Jestli opravdu dojde ke zpoždění, to ukážou až další měsíce,“ reagovala na dotazy Sportu Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí radnice.

Deník Sport vyjádření svých zdrojů podpírá kromě jiného i tím, že zpoždění je vidět na instalaci osvětlení. „Lízátka, která se měla instalovat už v prosinci, budou zapuštěná do země v druhé polovině ledna,“ stojí v závěru zprávy, na kterou hradecký klub teď reaguje.

Každopádně platí, že votroci se už příští sezonu vrátí na nový stadion pro 9300 lidí. Hradecký soused z Pardubic se domů z vršovického Ďolíčku vrací minimálně o půlrok dřív. Už jaro sezony 2022/23 odehraje na zrekonstruovaném Letním stadionu s kapacitou 4600 míst. Klub už prodává lístky na otevírací ligový duel se Slavií (4. února od 18:00).


Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Clubu podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s