Partnerem sekce Stadiony je česká firma Tarespa vyrábí luxusní modely (nejen) fotbalových stadionů, které potěší nejnáročnější sběratele i vaše prémiové obchodní partnery. Všechny modely jsou vyráběné ručně s velkým smyslem pro detail a obrovskou vášní pro fotbal. Na jejich tvorbě se podílí tým složený ze zkušených modelářů, designéru, sklářů a truhlářů. Kromě již hotových stadionů z celého světa Tarespa nabízí i výrobu na míru, kdy můžete do modelů zakomponovat nejrozličnější materiály.
Stadion v Edenu dostane pro příští sezonu s Ligou mistrů nový trávník, který bude hybridní. Zástupce klubu ukázal video s prošíváním trávníku, které Slavia chystá.
Živým lidem se pomníky nestavějí. Santiago Bernabéu si ten svůj ale postavil sám. Na vedení klubu už bylo jen navrhnout, aby po něm stadion Realu pojmenoval. Při přestavbách se dál drží Bernabéuových zásad: stadion po nich musí být velkolepější, modernější – a musí víc vydělávat.
Everton končí s Goodisonem. Stadion z roku 1892 zůstane vzpomínkou na doby, kdy byl fotbal blíž lidem, dřevu a cihle než sklu a betonu.
Na emoce fanoušků i samotných sportovců útočí Tarespa pomocí gólových songů, ale také tradičního českého skla. Její zakladatel Michael Řezáč v rozhovoru pro Football Club vypráví o síle luxusních sportovních artefaktů, vylaďování produktů, plánech na expanzi do světa i roli hvězdných spolumajitelů Jakuba Voráčka a Tomáše Vaclíka.
Jste znalci fotbalu? Pamatujete si názvy významných míst? Otestujeme vás na jedenácti klubových stadionech.
Není to jen marketingový humbuk, myslíme to smrtelně vážně, zní z anglického klubu na pobřeží Severního moře.
„Fanoušci i kluby si často neuvědomují, že to, jak se chováme na stadionech, jak se tam dopravujeme, co tam zkonzumujeme, kolik odpadu vyprodukujeme a pak to ještě ani nevytřídíme, má závažné ekologické důsledky,“ říká v obsáhlém rozhovoru o fotbale a udržitelnosti ředitelka Nadace Tipsport Lucia Štefánková.
„Budeme rádi, když na Strahově bude někdo investovat. Ale z hlediska rychlosti je to jedno z nejkomplikovanějších míst na stavbu stadionu,“ říká v rozhovoru Ondřej Boháč, ředitel Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy. A dodává, že ani prodloužená tramvajová linka na tak velký stadion kapacitně rozhodně nevystačí.
Vajíčka až do kabiny, děti v popelnicích, bossové ve vazbě. Malými obcemi v Česku 90. let se prohnal velký fotbal. Šlo o světový i dobový unikát, zřejmě neopakovatelný. Projděte si unikátní text, který v roce 2022 vyšel ve výběrové knize Football Clubu a teď si vysloužil pochvalu v podcastu Zajíc ve druhé lize.
V jaké fázi je architektonická soutěž? Kdy se Baník vrátí na Bazaly? Kolik to bude stát? Kdo to bude platit? Pro kolik lidí má nový stadion být? Co bude s akademií, která teď je na Bazalech? Plánované stěhování Baníku shrnujeme v otázkách a odpovědích.