Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Stadiony

Tarespa

Partnerem sekce Stadiony je česká firma Tarespa vyrábí luxusní modely (nejen) fotbalových stadionů, které potěší nejnáročnější sběratele i vaše prémiové obchodní partnery. Všechny modely jsou vyráběné ručně s velkým smyslem pro detail a obrovskou vášní pro fotbal. Na jejich tvorbě se podílí tým složený ze zkušených modelářů, designéru, sklářů a truhlářů. Kromě již hotových stadionů z celého světa Tarespa nabízí i výrobu na míru, kdy můžete do modelů zakomponovat nejrozličnější materiály.

Chci vědět víc

Rychlý trest za hloupost. Divák hodil pivo po brankáři, tři roky nesmí na Plzeň

V půlce března trefil brankáře ženevského Servette kelímkem od piva, na konci dubna už věděl, že to má drahé a tři roky se nepodívá na fotbal. Tenhle případ ukazuje, že tresty za výtržnosti na fotbale mohou padat velmi rychle.

Fanoušci

Hotovo. Sparta může začít chystat nový stadion na Strahově

Valná hromada Fotbalové asociace ČR jednohlasně schválila nabídku Sparty na budoucí využití pozemků, které asociaci patří na Strahově. Na místě sešlého Stadionu Evžena Rošického by tak měla v příštích letech vyrůst aréna pro zhruba 35 tisíc lidí.

Stadiony

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Roger Federer a Taylor Swift! Proč mít malé cíle, říká o svém novém byznysu Jakub Voráček

O expanzi na americký trh, hvězdných ambasadorech, emocích fanoušků i samotných sportovců, upomínkových předmětech ve vitrínách i vzpomínkách na EURO 2004. Rozhovor s Michaelem Řezáčem, zakladatelem firmy Tarespa, která vyrábí luxusní sportovní artefakty, a s jeho novým byznysovým parťákem Jakubem Voráčkem.

Rozhovor

Dost bylo alibismu. Pojďme se už konečně domluvit na pořádných pravidlech

Pojďme rozvolnit pravidla pro fanoušky na stadionech, ale výrazně zpřísnit tresty, píše v komentáři Filip Horký.

Komentář

Novému stadionu na Bazalech nic nebrání, říká primátor Ostravy. Jasno má být do měsíce

Ostravu čekají zlaté sportovní časy. Během následujících let se stadion ve Vítkovicích stane ještě výraznějším centrem české atletiky, fotbalisté Baníku se dočkají vlastního stadionu a hokejisté nové haly. Se stavbou fotbalového stadionu se město chce vejít do 1,5 miliardy korun, říká v rozhovoru ostravský primátor Jan Dohnal (ODS).

Rozhovor

Musíme přemýšlet i nad něčím větším, než je „sparťanský“ Strahov, říká náměstek primátora

V Praze se z privátních peněz řeší rozšíření Edenu, rekonstrukce Ďolíčku a stavba stadionu pro 35 000 lidí na Strahově. Kvůli své velikosti jsou tyhle projekty i politickou záležitostí. „Praha je určitě dostatečně velká, aby tady taková místa byla,“ říká v rozhovoru urbanista a náměstek pražského primátora pro oblast územního a strategického rozvoje Petr Hlaváček (STAN).

Rozhovor

Proč v Česku chybí dobré stadiony? Nikdo nás neposlouchá, říká šéf komise

„Někteří majitelé klubů dají miliony za hráče, co pak sedí na lavičce, ale nevidí, že i menší investice do stadionu může přinést nové finance,“ říká v rozhovoru Michal Koťan, předseda komise pro stadiony FAČR.

Rozhovor

Video: Mýval místo Messiho. V MLS komicky naháněli narušitele utkání

Zápas severoamerické MLS byl přerušený kvůli vniknutí na hřiště. Nejednalo se o exhibicionistu, ale o rozdováděného mývala, kterému se na hrací ploše líbilo a dlouho se nenechal chytit. Prohlédněte si komickou situaci.

Zábava

Nedostatkové permanentky. Kdo chce novou do Edenu nebo na Letnou, bude klidně čekat roky

Z generace na generaci se v Anglii nebo Německu předávají permanentní vstupenky. Kdo chce novou, musí si počkat. Do stejné situace se teď dostávají i fanoušci Slavie a Sparty. Proti sobě jde zvyšující se divácký zájem a omezená kapacita stadionů.

Permanentky
Popup se zavře za 8s