Fanoušci

Video: Oranžová pařba. Tihle fanoušci vám zlepší den

Německo na Euru zažilo první oranžovou vlnu, když fanoušci Nizozemska rozskákali Hamburk.

Zábava

Rychlý trest za hloupost. Divák hodil pivo po brankáři, tři roky nesmí na Plzeň

V půlce března trefil brankáře ženevského Servette kelímkem od piva, na konci dubna už věděl, že to má drahé a tři roky se nepodívá na fotbal. Tenhle případ ukazuje, že tresty za výtržnosti na fotbale mohou padat velmi rychle.

Fanoušci

Násilí v českém fotbale: Je načase začít si klást ty správné otázky

Co a proč je špatně a co se s tím dá dělat? S uvedením do patřičného kontextu a s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a dobré praxe na tyhle otázky odpovídá Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Komentář

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář

Roger Federer a Taylor Swift! Proč mít malé cíle, říká o svém novém byznysu Jakub Voráček

O expanzi na americký trh, hvězdných ambasadorech, emocích fanoušků i samotných sportovců, upomínkových předmětech ve vitrínách i vzpomínkách na EURO 2004. Rozhovor s Michaelem Řezáčem, zakladatelem firmy Tarespa, která vyrábí luxusní sportovní artefakty, a s jeho novým byznysovým parťákem Jakubem Voráčkem.

Rozhovor

Dost bylo alibismu. Pojďme se už konečně domluvit na pořádných pravidlech

Pojďme rozvolnit pravidla pro fanoušky na stadionech, ale výrazně zpřísnit tresty, píše v komentáři Filip Horký.

Komentář

Komentář: Buranský fotbal. Fanoušci i funkcionáři si dali vlastní gól

Skvělá fotbalová sezona končí starými bolístkami. Zástupci fotbalu musí nové peníze z tendrů využít i na to, aby finálové zápasy dostaly skutečně profesionální pořadatele. Protože pár tupců bude v hledišti vždycky.

Komentář
Aktualizováno

Proč v Česku chybí dobré stadiony? Nikdo nás neposlouchá, říká šéf komise

„Někteří majitelé klubů dají miliony za hráče, co pak sedí na lavičce, ale nevidí, že i menší investice do stadionu může přinést nové finance,“ říká v rozhovoru Michal Koťan, předseda komise pro stadiony FAČR.

Rozhovor

Kritizoval merch Sparty, teď ho dělá. A asi dobře, stará se i o hokejový šampionát

Sparta je pro ně největší zákazník a patří i do skupiny jejího majitele Daniela Křetínského. Teď prodej merche zajišťují i pro hokejový šampionát v Česku. Tady je příběh společnosti Footballmania, povídali jsme si s jejím šéfem Vojtěchem Šišmou.

Podnikání

Nedostatkové permanentky. Kdo chce novou do Edenu nebo na Letnou, bude klidně čekat roky

Z generace na generaci se v Anglii nebo Německu předávají permanentní vstupenky. Kdo chce novou, musí si počkat. Do stejné situace se teď dostávají i fanoušci Slavie a Sparty. Proti sobě jde zvyšující se divácký zájem a omezená kapacita stadionů.

Permanentky
Popup se zavře za 8s