Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Baník jsem uspěchal a ve Spartě to nebyl neúspěch, říká Vrba

14. listopad 2022
Sdílejte:
Odpočatý, uvolněný, zarostlý a usměvavý. Tedy takový, jakého jsme ho v posledních měsících často nevídali. Šestinásobný trenér roku se po pěti měsících musel sbalit a opustit štaci, na které kdysi začínal jako asistent. Zajímalo nás, jak angažmá v Baníku zpětně vidí a zda mu fotbal v posledních letech nezhořkl.
Na hřišti se takhle v poslední době moc nesmál, při rozhovoru ano.Foto: Vlastimil Vacek/Právo/Profimedia

Popularita Pavla Vrby neopadá, během naší schůzky v restauraci Kulaťák byl požádán o společné foto s personálem, na které rád přikývl. Manželka odjela společně s ženou bývalého trenérského kolegy Martina Ticháčka k moři a on tak zůstal v Dejvicích slaměným vdovcem. Na fotbal nezanevřel, zápasy naopak sleduje s ještě větším apetitem.

Výpověď v Baníku jste dostal v pondělí 10. října. Už jste měl nějaký ten týden na to se uvolnit, jak vám to jde?

Stále cítím zklamaní, že jsem neuspěl. S majitelem jsem vycházel velice dobře, mrzí mě, že se nepodařilo splnit jeho cíle. Přesto pan Brabec zůstane člověkem, kterého si velmi vážím.

Váš vztah k Baníku má vlastní historii. Zkusíte ji zrekapitulovat?

Coby odchovanec Přerova jsem do Baníku přišel na podzim 1979, jako sedmnáctiletý jsem za Hadamczika nahlédl do áčka, takže jsem měl možnost potkat silnou generaci kolem Rygela, Vojáčka, Ličky, a dalších. Když později přišlo angažmá v Havířově, tak ani tehdy nešlo fotbal v Ostravě ignorovat. Pro mě je Baník určitě tým číslo jedna. Trenérsky jsem tam začínal, přes přípravky, žáky, dorost se dostal až k áčku. Dnes je Baník úplně jiný než kdysi. Z těch lidí, které jsem tam tenkrát zažil, nezůstal nikdo. Je však pochopitelné, že vazby zůstaly silné.

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.