Hradecký fotbalový klub hraje možná klíčovou sezonu pro svou budoucnost. Potřebuje minimálně udržet prvoligovou příslušnost, aby měl výhodnou startovací pozici do jednání o novém majiteli. Pokud se to podaří, a našlápnuto k tomu je i po odchodu Adama Vlkanovy, Jana Mejdra a Jana Krále dobře, měla by být z Hradce na začátku příští sezony nablýskaná nevěsta. Z boleslavského azylu se totiž vrátí pod lízátka, do nové arény.
„S novým stadionem budeme mít ty nejvyšší ambice, které lze v našich podmínkách docílit, včetně těch pohárových. Bude záležet, zda se podaří získat silného strategického partnera pro další podporu klubu,“ říká pro Football Club Richard Jukl, generální manažer klubu. FC Hradec Králové je dnes stoprocentně vlastněný městem, jehož zástupci opakovaně vyhlásili, že mají zájem ho minimálně zčásti prodat. Když přijde solidní zájemce.
Naposledy teď ve středu dosluhující primátor Alexandr Hrabálek oznámil, že znalecký posudek z konce minulého roku hradecký klub ocenil na 25,2 milionu korun. Někde tady by tedy měly začínat nabídky na případné převzetí. O případném tendru na prodej klubu rozhodne nové vedení města, zatím není jisté ani to, zda bude město nabízet celých 100 % nebo třeba jen poloviční podíl, jako to dříve udělalo u hokejového klubu.
Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.
Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.
Před brankářem, který má míč v ruce, můžete stát, ale nesmíte mu aktivně bránit v pohybu. Situace z nedělní ligy nám dává prostor poznat jedno z méně známých fotbalových pravidel…
Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.
Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.