Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Evropské poháry

Liga mistrů, Evropská liga a Evropská konferenční liga. Superligy se snad nikdy nedočkáme. Evropské poháry patří k nejprestižnějším fotbalovým soutěžím světa, především to platí i Lize mistrů, která je všeobecně branná za výkvět klubového fotbalu. Evropské poháry v současné podobě pořádá UEFA a pro české kluby jde o velké lákadlo - získají v nich peníze za odměny, zviditelní hráče, které následně mohou prodat a hrají zápasy před zaplněnými stadiony.

Bude hrát Plzeň o titul? A proč z ní nikdo nepůjde do pražských S?

Za které hráče může Viktoria Plzeň dostat balík přímo ze zahraničí? Bude klub v příští sezoně konkurovat pražským S v boji o Ligu mistrů? A hodil by se Tomáš Chorý do Slavie? Dvouhodinová podcastová nálož s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem.

Podcast

Počítáme koeficient: Slávisti koukají do Itálie. Atalanta jim může dát jisté poháry

Příští dny v italské lize rozhodnou o nasazení českého vicemistra do předkol Ligy mistrů v příští sezoně.

Koeficienty

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga

Víc klubů jednoho majitele v evropských pohárech? Takto vypadají nová pravidla

Od začátku května platí nová pravidla pro takzvaný multi-club ownership. Co si musí pohlídat třeba Daniel Křetínský nebo šejkové vlastnící City Football Group?

Evropské poháry

Počítáme koeficient: Komu fandit ve finále evropských pohárů, aby se Slavia posunula v předkolech

Už známe obsazení všech tří finále evropských pohárů. Můžeme si tak říct, jaký dopad by vítězství jednotlivých týmů měla na nasazení českých týmů v předkolech evropských pohárů v příští sezoně.

Koeficienty

Video: Vysoká škola zdržování. Takhle hvězda Realu prudila Bayern

Vinícius Júnior na konci zápasu s Bayernem ukázal, že je i velmi talentovaným provokatérem.

Zábava

Video: Okradený Bayern? Ptáme se: byl by to gól, kdyby rozhodčí nepískl?

Bayern se v úplném závěru zápasu v Madridu trefil do sítě, ale o případném vyrovnání nemohla být řeč, protože se rozhodčí upískli. Skončil by ale míč v bráně, kdyby se tak nestalo?

Liga mistrů
Aktualizováno

Takhle odstřelili i Bayern. Schick a spol. umí zlaté góly

Nikdy je neodepisujte. Tenhle mistrovský tým se naučil zachraňovat zápasy v posledních okamžicích už na začátku sezony. Navíc šlo tenkrát o klíčový okamžik. A pokračuje v tom dál, i když zápis do historie má už teď jistý. Může ho pozlatit.

Přímák

Poslední tanec až na vrchol? Mbappé a PSG cítí historickou šanci

Teprve potřetí v katarské éře se PSG prokousalo do semifinále Ligy mistrů. Paradoxně v sezoně, kdy málem nepostoupilo ze skupiny a na úspěch v elitní soutěži kladlo nejmenší důraz za dlouhé roky. Najednou je ale favoritem na postup do Wembley. To všechno při dost možná posledním pokusu s Kylianem Mbappém.

PSG

Počítáme koeficient: Kdo dostal Česko do Ligy mistrů?

O tom, že si český mistr přespříští sezonu zahraje Champions League, nerozhodla jediná remíza. Je za tím pětiletý sběr bodů v Evropě. Vypočítali jsme, jak k tomu přispěly jednotlivé české kluby, které se v pohárech představily.

Přímák
Popup se zavře za 8s