Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Brankář Nita jde ze Sparty hostovat do Pardubic

28. leden 2023
Sdílejte:
Florin Nita poslední půlrok, na který má ještě smlouvu se Spartou, stráví na hostování v Pardubicích.
Foto: AC Sparta Praha

Florin Nita po pěti letech opouští Spartu. Na jaře bude rumunský brankář hostovat v Pardubicích. Na konci sezony 2022/23 mu pak na Letné končí smlouva.

Do Sparty přestoupil na začátku roku 2018 z FCSB a celkem za ni odchytal 92 ligových zápasů, tři utkání v českém poháru a v evropských pohárech se postavil do branky patnáctkrát.

Naposledy za Spartu nastoupil před rokem v zimní přípravě v lednu 2022 v zápase s Chrudimí. Na podzim 2021 ho z pozice jedničky sesadil tehdejší trenér Pavel Vrba po ligové porážce 0:4 na Slovácku. Nita si následně v rumunských médiích stěžoval, že ho na Spartě dostatečně nerespektují.

V bráně ho nahradil Dominik Holec, který teď v zimě také odešel ze Sparty hostovat, konkrétně do polského Lechu Poznaň.

Jedničkou Sparty je momentálně 21letý Matěj Kovář, který na Letné hostuje z Manchesteru United.

Pardubice startují jarní část ligy z posledního místa, na kterém mají po 16 kolech 10 bodů. Tým trenéra Radka Kováče má k záchraně postrčit kromě Nity i nově otevřený stadion pro 4600 lidí.

Pardubice si na něm zahrají poprvé od postupu do první ligy, tedy po 2,5 letech, skutečně doma. Doteď své domácí zápasy hrály ve vršovickém Ďolíčku.

Sparta jde do ligového restartu z třetího místa sedm bodů za první Plzní a pět bodů za druhou Slavií.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Club podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s