Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Brankář Nita jde ze Sparty hostovat do Pardubic

28. leden 2023
Sdílejte:
Florin Nita poslední půlrok, na který má ještě smlouvu se Spartou, stráví na hostování v Pardubicích.
Foto: AC Sparta Praha

Florin Nita po pěti letech opouští Spartu. Na jaře bude rumunský brankář hostovat v Pardubicích. Na konci sezony 2022/23 mu pak na Letné končí smlouva.

Do Sparty přestoupil na začátku roku 2018 z FCSB a celkem za ni odchytal 92 ligových zápasů, tři utkání v českém poháru a v evropských pohárech se postavil do branky patnáctkrát.

Naposledy za Spartu nastoupil před rokem v zimní přípravě v lednu 2022 v zápase s Chrudimí. Na podzim 2021 ho z pozice jedničky sesadil tehdejší trenér Pavel Vrba po ligové porážce 0:4 na Slovácku. Nita si následně v rumunských médiích stěžoval, že ho na Spartě dostatečně nerespektují.

V bráně ho nahradil Dominik Holec, který teď v zimě také odešel ze Sparty hostovat, konkrétně do polského Lechu Poznaň.

Jedničkou Sparty je momentálně 21letý Matěj Kovář, který na Letné hostuje z Manchesteru United.

Pardubice startují jarní část ligy z posledního místa, na kterém mají po 16 kolech 10 bodů. Tým trenéra Radka Kováče má k záchraně postrčit kromě Nity i nově otevřený stadion pro 4600 lidí.

Pardubice si na něm zahrají poprvé od postupu do první ligy, tedy po 2,5 letech, skutečně doma. Doteď své domácí zápasy hrály ve vršovickém Ďolíčku.

Sparta jde do ligového restartu z třetího místa sedm bodů za první Plzní a pět bodů za druhou Slavií.

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s