Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Sparta topení na tribuně nezapne. Plyn je cenný, píše fanouškům

19. leden 2023
Sdílejte:
Klub k tomuto rozhodnutí není žádným způsobem motivován ekonomicky, píše Sparta. Někteří fanoušci chtějí vrátit část peněz z permanentek.
Protilehlá tribuna na Letné.Foto: AC Sparta Praha

Na Letné bude i dál všude zima jako jinde venku. Sparta dnes fanouškům oznámila, že nebude ani v dalších zimních měsících při zápasech zapínat vyhřívání protilehlé tribuny.

„Důvodem je potřeba i nadále šetrně zacházet s čerpáním plynu jakožto cenné komodity. Plynu je sice aktuálně v zásobnících dostatek, ale se zásobami je stále nezbytné zacházet odpovědně. Klub k tomuto rozhodnutí není žádným způsobem motivován ekonomicky. Děkujeme fanouškům za pochopení,“ uvedl klub v prohlášení pro své příznivce.

Zemní plyn, který na Spartě k vytápění tribuny používají, v poslední době výrazně zlevnil z předešlých rekordních výší a jeho cena na burze se dostala až na úroveň z konce roku 2021, tedy z před doby než Rusko napadlo Ukrajinu, načež energetická krize gradovala.

Sparta na to v září 2022 reagovala oznámením, že na podzim už vytápění tribuny nezapne. „Rozhodnutí nebylo učiněno z ekonomických důvodů. Jako klub chceme jít v době energetické krize příkladem a zároveň snižovat spotřebu a závislost na energetických zdrojích,“ uvedli tehdy letenští a dodali, že odpovědné čerpání energií se bude týkat i běžného chodu klubu - provozu objektů či režimu práce zaměstnanců.

„Uvědomujeme si, že vyhřívání na protilehlé tribuně činilo chladnější počasí během zápasů snesitelnější, v této náročné době se však každý z nás bude muset v daném ohledu uskromnit,“ vybízela tehdy Sparta fanoušky k pochopení.

Od těch fanoušků, kteří na sociální síti Twitter na oznámení o vypnutém vytápění, reagovali, přišli různé reakce. Od těch chápajících až po ty, které připomínaly, že Spartu vlastní Daniel Křetínský, kterému mimo jiné patří také Energetický a průmyslový holding a neměl by tedy podle některých fanoušků mít problém zatopit. Další pak po klubu požadují vrácení částečné ceny za permanentní vstupenky, protože si je prý na protilehlou tribunu loni v létě kupovali právě i s tím, že je v zimě zahřeje vytápění.

Vyhřívání protilehlé tribuny Sparta spustila v roce 2010.


Související články

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák
Popup se zavře za 8s