Sparta topení na tribuně nezapne. Plyn je cenný, píše fanouškům

19. leden 2023
Sdílejte:
Klub k tomuto rozhodnutí není žádným způsobem motivován ekonomicky, píše Sparta. Někteří fanoušci chtějí vrátit část peněz z permanentek.
Protilehlá tribuna na Letné.Foto: AC Sparta Praha

Na Letné bude i dál všude zima jako jinde venku. Sparta dnes fanouškům oznámila, že nebude ani v dalších zimních měsících při zápasech zapínat vyhřívání protilehlé tribuny.

„Důvodem je potřeba i nadále šetrně zacházet s čerpáním plynu jakožto cenné komodity. Plynu je sice aktuálně v zásobnících dostatek, ale se zásobami je stále nezbytné zacházet odpovědně. Klub k tomuto rozhodnutí není žádným způsobem motivován ekonomicky. Děkujeme fanouškům za pochopení,“ uvedl klub v prohlášení pro své příznivce.

Zemní plyn, který na Spartě k vytápění tribuny používají, v poslední době výrazně zlevnil z předešlých rekordních výší a jeho cena na burze se dostala až na úroveň z konce roku 2021, tedy z před doby než Rusko napadlo Ukrajinu, načež energetická krize gradovala.

Sparta na to v září 2022 reagovala oznámením, že na podzim už vytápění tribuny nezapne. „Rozhodnutí nebylo učiněno z ekonomických důvodů. Jako klub chceme jít v době energetické krize příkladem a zároveň snižovat spotřebu a závislost na energetických zdrojích,“ uvedli tehdy letenští a dodali, že odpovědné čerpání energií se bude týkat i běžného chodu klubu - provozu objektů či režimu práce zaměstnanců.

„Uvědomujeme si, že vyhřívání na protilehlé tribuně činilo chladnější počasí během zápasů snesitelnější, v této náročné době se však každý z nás bude muset v daném ohledu uskromnit,“ vybízela tehdy Sparta fanoušky k pochopení.

Od těch fanoušků, kteří na sociální síti Twitter na oznámení o vypnutém vytápění, reagovali, přišli různé reakce. Od těch chápajících až po ty, které připomínaly, že Spartu vlastní Daniel Křetínský, kterému mimo jiné patří také Energetický a průmyslový holding a neměl by tedy podle některých fanoušků mít problém zatopit. Další pak po klubu požadují vrácení částečné ceny za permanentní vstupenky, protože si je prý na protilehlou tribunu loni v létě kupovali právě i s tím, že je v zimě zahřeje vytápění.

Vyhřívání protilehlé tribuny Sparta spustila v roce 2010.


Související články

Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka

Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě vstřelil gól na 3:1. Od půlící čáry, navíc slabší nohou. Anglický útočník Hearts Stephen Humphrys si řekl o potlesk.

Zábava

Zemřel František Cipro. Muž, který Slavii vrátil titul

Ve věku 75 let zemřel František Cipro.

Slavia

Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?

Otázka týdne
Popup se zavře za 8s