Sparta topení na tribuně nezapne. Plyn je cenný, píše fanouškům

19. leden 2023
Sdílejte:
Klub k tomuto rozhodnutí není žádným způsobem motivován ekonomicky, píše Sparta. Někteří fanoušci chtějí vrátit část peněz z permanentek.
Protilehlá tribuna na Letné.Foto: AC Sparta Praha

Na Letné bude i dál všude zima jako jinde venku. Sparta dnes fanouškům oznámila, že nebude ani v dalších zimních měsících při zápasech zapínat vyhřívání protilehlé tribuny.

„Důvodem je potřeba i nadále šetrně zacházet s čerpáním plynu jakožto cenné komodity. Plynu je sice aktuálně v zásobnících dostatek, ale se zásobami je stále nezbytné zacházet odpovědně. Klub k tomuto rozhodnutí není žádným způsobem motivován ekonomicky. Děkujeme fanouškům za pochopení,“ uvedl klub v prohlášení pro své příznivce.

Zemní plyn, který na Spartě k vytápění tribuny používají, v poslední době výrazně zlevnil z předešlých rekordních výší a jeho cena na burze se dostala až na úroveň z konce roku 2021, tedy z před doby než Rusko napadlo Ukrajinu, načež energetická krize gradovala.

Sparta na to v září 2022 reagovala oznámením, že na podzim už vytápění tribuny nezapne. „Rozhodnutí nebylo učiněno z ekonomických důvodů. Jako klub chceme jít v době energetické krize příkladem a zároveň snižovat spotřebu a závislost na energetických zdrojích,“ uvedli tehdy letenští a dodali, že odpovědné čerpání energií se bude týkat i běžného chodu klubu - provozu objektů či režimu práce zaměstnanců.

„Uvědomujeme si, že vyhřívání na protilehlé tribuně činilo chladnější počasí během zápasů snesitelnější, v této náročné době se však každý z nás bude muset v daném ohledu uskromnit,“ vybízela tehdy Sparta fanoušky k pochopení.

Od těch fanoušků, kteří na sociální síti Twitter na oznámení o vypnutém vytápění, reagovali, přišli různé reakce. Od těch chápajících až po ty, které připomínaly, že Spartu vlastní Daniel Křetínský, kterému mimo jiné patří také Energetický a průmyslový holding a neměl by tedy podle některých fanoušků mít problém zatopit. Další pak po klubu požadují vrácení částečné ceny za permanentní vstupenky, protože si je prý na protilehlou tribunu loni v létě kupovali právě i s tím, že je v zimě zahřeje vytápění.

Vyhřívání protilehlé tribuny Sparta spustila v roce 2010.


Související články

Plus, nebo minus? Slávistické posily pod lupou, ohodnoťte je

Česká liga je zpět, o víkendu se po víc jak dvouměsíční pauze odehraje 17. kolo. Slavia začíná v neděli proti Jablonci a na jaro, během kterého bude chtít získat pátý titul za posledních sedm let, si přivedla pět výrazných posil. Představíme vám je a vy je můžete ohodnotit.

Slavia

Ze hřiště před kameru. Podaný a Rosa o práci televizního experta

Jak vypadá přechod hráčů do role fotbalových expertů? Co je inspiruje? V čem se chtějí zlepšovat? A jak hledají balanc mezi důkladnou analýzou a televizní zábavou? Hosty Football Club podcastu jsou Jakub Podaný a Antonín Rosa.

Podcast

Video: Čistý, hrajeme. Gól pohledem rozhodčího

Jak to vypadá, když pískáte v zápase před sedmi tisíci lidmi? Koukněte se na video z kamery, kterou na sobě měl rozhodčí ve sparťanské generálce na ligu.

Zábava
Popup se zavře za 8s