Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Sparta topení na tribuně nezapne. Plyn je cenný, píše fanouškům

19. leden 2023
Sdílejte:
Klub k tomuto rozhodnutí není žádným způsobem motivován ekonomicky, píše Sparta. Někteří fanoušci chtějí vrátit část peněz z permanentek.
Protilehlá tribuna na Letné.Foto: AC Sparta Praha

Na Letné bude i dál všude zima jako jinde venku. Sparta dnes fanouškům oznámila, že nebude ani v dalších zimních měsících při zápasech zapínat vyhřívání protilehlé tribuny.

„Důvodem je potřeba i nadále šetrně zacházet s čerpáním plynu jakožto cenné komodity. Plynu je sice aktuálně v zásobnících dostatek, ale se zásobami je stále nezbytné zacházet odpovědně. Klub k tomuto rozhodnutí není žádným způsobem motivován ekonomicky. Děkujeme fanouškům za pochopení,“ uvedl klub v prohlášení pro své příznivce.

Zemní plyn, který na Spartě k vytápění tribuny používají, v poslední době výrazně zlevnil z předešlých rekordních výší a jeho cena na burze se dostala až na úroveň z konce roku 2021, tedy z před doby než Rusko napadlo Ukrajinu, načež energetická krize gradovala.

Sparta na to v září 2022 reagovala oznámením, že na podzim už vytápění tribuny nezapne. „Rozhodnutí nebylo učiněno z ekonomických důvodů. Jako klub chceme jít v době energetické krize příkladem a zároveň snižovat spotřebu a závislost na energetických zdrojích,“ uvedli tehdy letenští a dodali, že odpovědné čerpání energií se bude týkat i běžného chodu klubu - provozu objektů či režimu práce zaměstnanců.

„Uvědomujeme si, že vyhřívání na protilehlé tribuně činilo chladnější počasí během zápasů snesitelnější, v této náročné době se však každý z nás bude muset v daném ohledu uskromnit,“ vybízela tehdy Sparta fanoušky k pochopení.

Od těch fanoušků, kteří na sociální síti Twitter na oznámení o vypnutém vytápění, reagovali, přišli různé reakce. Od těch chápajících až po ty, které připomínaly, že Spartu vlastní Daniel Křetínský, kterému mimo jiné patří také Energetický a průmyslový holding a neměl by tedy podle některých fanoušků mít problém zatopit. Další pak po klubu požadují vrácení částečné ceny za permanentní vstupenky, protože si je prý na protilehlou tribunu loni v létě kupovali právě i s tím, že je v zimě zahřeje vytápění.

Vyhřívání protilehlé tribuny Sparta spustila v roce 2010.


Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s