Na Letné bude i dál všude zima jako jinde venku. Sparta dnes fanouškům oznámila, že nebude ani v dalších zimních měsících při zápasech zapínat vyhřívání protilehlé tribuny.
„Důvodem je potřeba i nadále šetrně zacházet s čerpáním plynu jakožto cenné komodity. Plynu je sice aktuálně v zásobnících dostatek, ale se zásobami je stále nezbytné zacházet odpovědně. Klub k tomuto rozhodnutí není žádným způsobem motivován ekonomicky. Děkujeme fanouškům za pochopení,“ uvedl klub v prohlášení pro své příznivce.
Zemní plyn, který na Spartě k vytápění tribuny používají, v poslední době výrazně zlevnil z předešlých rekordních výší a jeho cena na burze se dostala až na úroveň z konce roku 2021, tedy z před doby než Rusko napadlo Ukrajinu, načež energetická krize gradovala.
Sparta na to v září 2022 reagovala oznámením, že na podzim už vytápění tribuny nezapne. „Rozhodnutí nebylo učiněno z ekonomických důvodů. Jako klub chceme jít v době energetické krize příkladem a zároveň snižovat spotřebu a závislost na energetických zdrojích,“ uvedli tehdy letenští a dodali, že odpovědné čerpání energií se bude týkat i běžného chodu klubu - provozu objektů či režimu práce zaměstnanců.
„Uvědomujeme si, že vyhřívání na protilehlé tribuně činilo chladnější počasí během zápasů snesitelnější, v této náročné době se však každý z nás bude muset v daném ohledu uskromnit,“ vybízela tehdy Sparta fanoušky k pochopení.
Od těch fanoušků, kteří na sociální síti Twitter na oznámení o vypnutém vytápění, reagovali, přišli různé reakce. Od těch chápajících až po ty, které připomínaly, že Spartu vlastní Daniel Křetínský, kterému mimo jiné patří také Energetický a průmyslový holding a neměl by tedy podle některých fanoušků mít problém zatopit. Další pak po klubu požadují vrácení částečné ceny za permanentní vstupenky, protože si je prý na protilehlou tribunu loni v létě kupovali právě i s tím, že je v zimě zahřeje vytápění.
Vyhřívání protilehlé tribuny Sparta spustila v roce 2010.
Vyhrávali Ligy mistrů, sbírali domácí tituly i Zlaté míče a doma byli uctíváni jako sportovní bohové. Přesto v jejich životopisech zeje obrovská trhlina. Co všechno stálo za tím, že i některé z největších fotbalových ikon historie nikdy neokusily atmosféru mistrovství světa?
MS ve fotbale 2026 vstupuje do vyřazovací fáze. Poprvé v historii se hraje šestnáctifinále pro 32 týmů, takže cesta k titulu bude delší než kdy dřív. Přinášíme kompletní praktický přehled: kdy se hraje play-off, kdo s kým nastoupí, jak vypadá pavouk a kde zápasy sledovat v televizi.
MS 2026 pokračuje osmnáctým hracím dnem a startuje vyřazovací část. Máme pro vás přehledný TV program na neděli i příští dny fotbalového svátku, tedy na kompletní šestnáctifinále.
