Tribuna

Návštěvy známých i méně známých klubů a stadionů, fotogalerie za zápasů, zpovědi zarytých příznivců, pohledy z různých stran barikád. Rivalita, emoce i sportovní romantika. Co by byl fotbal bez fanoušků?

Tarespa

Partnerem sekce Stadiony je česká firma Tarespa vyrábí luxusní modely (nejen) fotbalových stadionů, které potěší nejnáročnější sběratele i vaše prémiové obchodní partnery. Všechny modely jsou vyráběné ručně s velkým smyslem pro detail a obrovskou vášní pro fotbal. Na jejich tvorbě se podílí tým složený ze zkušených modelářů, designéru, sklářů a truhlářů. Kromě již hotových stadionů z celého světa Tarespa nabízí i výrobu na míru, kdy můžete do modelů zakomponovat nejrozličnější materiály.

Chci vědět víc

Rychlý trest za hloupost. Divák hodil pivo po brankáři, tři roky nesmí na Plzeň

V půlce března trefil brankáře ženevského Servette kelímkem od piva, na konci dubna už věděl, že to má drahé a tři roky se nepodívá na fotbal. Tenhle případ ukazuje, že tresty za výtržnosti na fotbale mohou padat velmi rychle.

Fanoušci

Násilí v českém fotbale: Je načase začít si klást ty správné otázky

Co a proč je špatně a co se s tím dá dělat? S uvedením do patřičného kontextu a s využitím nejnovějších vědeckých poznatků a dobré praxe na tyhle otázky odpovídá Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Komentář

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Roger Federer a Taylor Swift! Proč mít malé cíle, říká o svém novém byznysu Jakub Voráček

O expanzi na americký trh, hvězdných ambasadorech, emocích fanoušků i samotných sportovců, upomínkových předmětech ve vitrínách i vzpomínkách na EURO 2004. Rozhovor s Michaelem Řezáčem, zakladatelem firmy Tarespa, která vyrábí luxusní sportovní artefakty, a s jeho novým byznysovým parťákem Jakubem Voráčkem.

Rozhovor

Nedostatkové permanentky. Kdo chce novou do Edenu nebo na Letnou, bude klidně čekat roky

Z generace na generaci se v Anglii nebo Německu předávají permanentní vstupenky. Kdo chce novou, musí si počkat. Do stejné situace se teď dostávají i fanoušci Slavie a Sparty. Proti sobě jde zvyšující se divácký zájem a omezená kapacita stadionů.

Permanentky

Tu šálu sundejte, děti! Mohou pořadatelé svlékat fanoušky z klubových barev?

Jsou kluby oprávněny určovat, jak by měli být diváci oblečeni? Nebo dokonce zabránit některým z nich ve vstupu na stadion jen proto, že fandí hostujícímu týmu? Měl by platit jednotný přístup pro všechny, ať už jde o zapálené fanoušky či děti? Společně se podíváme na to, jak se k této problematice staví české i zahraniční kluby a co na to říká právo.

Fanoušci

Kupte si stylový smartphone vivo a vyhrajte zájezd na zápas Česka na EURO

Společnost vivo uvedla na trh stylovou a dostupnou novinku v podobě vivo V40 SE. Ten zaujme luxusním designem a výbavou, kterou v dané cenové kategorii rozhodně nečekáte. Navíc se nákupem můžete zařadit do slosování soutěže, ve které můžete vyhrát zájezd na atraktivní zápas české reprezentace na mistrovství Evropy ve fotbale!

Spolupráce

Video: Nejlepší fanouškovský výjezd roku! Sparťani obsadili Olomouc

Pražská Sparta zvítězila v Olomouci 4:1 a udržela si v čele tabulky Fortuna ligy čtyřbodový náskok. Za výhrou ji na Andrově stadionu hnalo přes 4500 fanoušků. Prohlédněte si jejich parádní choreo.

Sparta

50 dnů do Eura. Vyrazte na turnaj i bez vstupenek!

Fotbalový svátek roku se neúprosně blíží. Co si vlastně od Eura slibuje celé Německo? Jaký program kromě samotných zápasů bude nachystaný? Na co se mají připravit čeští fanoušci v Lipsku a Hamburku? Máme pro vás odpovědi.

Cesta na Euro

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s