Tribuna

Návštěvy známých i méně známých klubů a stadionů, fotogalerie za zápasů, zpovědi zarytých příznivců, pohledy z různých stran barikád. Rivalita, emoce i sportovní romantika. Co by byl fotbal bez fanoušků?

Sparta topení na tribuně nezapne. Plyn je cenný, píše fanouškům

Klub k tomuto rozhodnutí není žádným způsobem motivován ekonomicky, píše Sparta. Někteří fanoušci chtějí vrátit část peněz z permanentek.

Zprávy

Do biografu? Radši na fotbal! Jak si ženy hledaly své místo na tribunách

Než se prosadily na hřišti, musely se dostat na tribuny. Ženy jako divačky se na zápasech objevují od počátku organizovaného fotbalu. Nejdříve jako neviditelný doprovod mužů, až později jako samostatné fanynky. Podobně jako při hře i v ochozech musely čelit četným předsudkům.

Pod kůží

Dělám práci za ligu, říká fanoušek. Chce přesné termíny zápasů

Chcete vyrazit na fotbal, ale nevíte přesně, kdy se bude hrát. Taková je běžná realita fanoušků v Česku. Liga teď má vypsané termíny jen na první tři jarní kola. Fanoušek pražské Slavie, který vystupuje pod přezdívkou Vlajkonoš na Twitteru a také v podcastu Za čárou, vyzývá zástupce ligy, klubů, ale i fanoušky, aby se domluvili na změně.

Rozhovor

Pořád nevíte, v čem byl Pelé geniální? Tohle video odpoví

Nejlepší gól v historii mistrovství světa, který nikdy nepadl. To je ukázka fotbalové geniality brazilského krále z mexického MS v roce 1970, kde se Pelé s Brazílií stali potřetí mistry světa.

Legendy

Přežil Brusel i Hillsborough. Cítil jsem se provinile, vzpomíná fanoušek

Dvakrát stál v místech, kde o chvíli později umírali lidé. Měl štěstí, vždycky se z nějakého důvodu rozhodl přesunout jinam. I proto může vyprávět. Rozhovor, který původně vyšel v tištěném Football Clubu číslo 1/2019, odemykáme v celém znění jako pořádnou porci čtení mezi svátky.

Tragédie

Kontroverzní vlastnící ohrožují fotbal. Trojského koně máme i v Česku

Jsou jako trojští koně, kluby si nekupují z lásky k fotbalu. Chtějí si přes ně zlepšit obraz, vyprat peníze nebo je mají jen jako hračku. Dost jich je v Anglii, jednoho máme i v Praze. Nemusíme to akceptovat.

Levej vingl

Co když nechcete hrát Fifu? Tipy na pořádnou fotbalovou zábavu

Jasně, FIFA je základ a asi každý fotbalový fanda, který má rád počítačové hry, ji zkusil. Nedávno jsme tu psali, že si z ní studio EA udělalo dojnou krávu, což už dost lidí nebaví. Pokud hledáte fotbálek na počítači, konzoli nebo i mobilu a nechcete dávat peníze EA, máme pro vás tipy na skvělé hry, které se nejmenují FIFA.

Zábava

Srniček i německá revoluce. Sedm fotbalových knih, které musíte přečíst

Jsou svátky, kdy si i ti nejzaneprázdněnější z nás najdou čas na knížku. A protože se taky ještě nehraje tolik zápasů, vybrali jsme pro vás to nejlepší fotbalové čtení, které si můžete v češtině nebo angličtině dopřát.

Zábava

Šťastné a veselé čtení. Vybrali jsme nejkrásnější fotbalové příběhy

Žádné kontroverze, jen poutavé příběhy. Než vám Ježíšek přinese dárky, rozbalte si ty nejhezčí fotbalové příběhy, které jsme letos na webu Football Clubu, v jeho prvním roce fungování, publikovali.

Zábava

Fotbalová nadílka. O Vánocích se vrací velký ligový fotbal

Vánoce jsou tady a jestli milujete fotbal, tak už se těšíte na svatého Štěpána. Cukroví totiž nejlíp chutná u Premier League na Boxing Day. Zvlášť když se hrají velké zápasy.

Premier League
Popup se zavře za 8s