Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Tohle tesejte do kamene. Nebojte se dělat chyby, říká Guardiola

31. srpen 2023
Sdílejte:
Ve fotbalovém světě padá spousta slovní vaty. Ale v tomhle případě bychom se na fotbalisty nezlobili, ani kdyby si následující slova Pepa Guardioly nechali vytetovat. Kamkoli.
Foto: Jose Breton- Pics Action / Shutterstock

„Nejvíc nesnáším, když nechcete míč.“

„Nesnáším to!“

„Trénujeme na to každý den.“

„Máte povolení dělat chyby.“

„Máte povolení prohrát.“

„Máte povolení na cokoli.“

Hlavně chtějte hrát! Neschovávejte se!

Děkujeme uživateli Twitteru se jménem Cuba Cubicula, který je zároveň trenérem žákovské kategorie U13 v Čechii Dubeč, že na tohle video upozornil. A přejeme si co nejvíc mládežnických trenérů s touto filozofií!

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu