Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Vietnamské dobrodružství. Le Giang o samotě i tlaku, jaký dřív nezažil

31. srpen 2023
Sdílejte:
Ve 30 letech se rozhodl pro změnu a kývl na nabídku ze země, odkud pochází jeho otec. V jednom z největších klubů Vietnamu však Patrik Le Giang neodehrál ani celou sezonu a z kádru byl vytlačen Filipem Nguyenem. V rozhovoru otevřeně mluví o zklamání i nasbíraných zkušenostech, které chce zúročit nejen na hřišti…
Patrik Le Giang v akciFoto: Patrik Le Giang

Právě jste se vrátil z týmové večeře. Jak to máte s komunikací? V předešlých rozhovorech jste totiž říkal, že ve vietnamských klubech mají s angličtinou trochu problém.

Je to tak. Postupně se učím vietnamsky, snažím se každým dnem zlepšovat, ale je to opravdu těžký jazyk. V novém klubu naštěstí mluví víc lidí anglicky, navíc tu máme čtyři zahraniční hráče, takže s nimi se dorozumím v pohodě. A pár frází během večeře zkusím i vietnamsky.

Související články

Co chybělo Arsenalu a kdo půjde do Chelsea? Rozebíráme uplynulou sezonu Premier League

Další sezona anglické Premier League je u konce. Šampion se neměnil, i tak ale nejpopulárnější liga na světě rozhodně nenudila. To nejzajímavější rekapituluje nový podcast Football Clubu s Karlem Häringem a Janem Pikousem.

Podcast

Sparťanské dilema: lze nahradit Krejčího?

Novodobá ikona Sparty má nakročeno k odchodu. Jak by na Letné měli nahradit tak výraznou osobnost a zároveň tak klíčového fotbalistu? Kdo v současné Spartě má vlastnosti a za sebou i podobně poutavý příběh, aby Krejčího v kapitánské roli nahradil? Hledáme odpovědi…

Sparta

Dost alibismu. Pojďme se už konečně domluvit na pořádných pravidlech

Pojďme rozvolnit pravidla pro fanoušky na stadionech, ale výrazně zpřísnit tresty, píše v komentáři Filip Horký.

Komentář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.