V Itálii si říkají, že Louis Buffon není ztracený. Že když se jeho talent rozvine, může se vrátit do modrého dresu. Pravidla to umožňují a Buffon by zdaleka nebyl první, kdo vyměnil národní trika…
Mladý Buffon v české reprezentaci. Proč to dělá? Jen pro svůj vlastní rozvoj? A když se mu bude dařit, zvolí nakonec modrý dres? Spolupracovník Football Clubu Emanuele Giulianelli sesbíral italské hlasy.
Málokdo může o výchově mladých fotbalistů mluvit z podobné pozice jako on. Antonín Barák starší je dlouholetý pedagog, trenér, školitel trenérů, otec a relativně čerstvě i děda. A vidí velký problém, který nemá jen fotbal.
V roce 2011 začínal Ondřej Syrový s informačním systémem pro jeden florbalový tým, dnes jeho členskou platformu EOS využívá přes 700 (nejen) sportovních klubů a 170 000 uživatelů. V plánu jsou postupná expanze do zahraničí nebo grantové projekty na podporu pohybu dětí.
Málokdo může o výchově mladých fotbalistů mluvit z podobné pozice jako on. Antonín Barák starší je dlouholetý pedagog, trenér, školitel trenérů, otec a relativně čerstvě i děda. A vidí velký problém, který nemá jen fotbal. „V Evropě máme nejobéznější děti, mezi nimi spoustu s náběhem na cukrovku – a nejmíň hodin tělocviku týdně,“ burcuje ve velkém rozhovoru, který není černobílý. Vidí i pozitivní věci.
Ve světě fotbalových fanoušků si Zdeněk Folprecht vydobyl větší popularitu za mikrofonem a před televizními kamerami než s kopačkami na zeleném pažitu. Chybí mu zápasový adrenalin? Jak trénuje svoje syny a jak je vede k finanční gramotnosti? Díky čemu se jeho fotbalové pohádky staly bestsellerem? A kterého hráče Sparty by pořád ještě strčil do kapsy?
V pátek startuje závěrečná část baráže o Euro 2025, které se hraje ve Švýcarsku. Reprezentace do ní proti Portugalsku vstupuje v pozici mírného outsidera, když tam naposledy v březnu prohrála. „Teď budeme v plné síle a věřím v lepší výsledek,“ říká ve velkém rozhovoru o stavu českého ženského fotbalu jeho šéfka Miroslava Fousková.
„Důvody, proč se spousta z nás zamilovala do téhle hry, do jejího sledování a prožívání, byly jiné než realita, která je teď často k vidění na hřišti i mimo něj,“ říká v pokračování série Můj fotbal architekt Adam Gebrian.
Lvíčata jdou do boje o malé Euro proti favorizované Belgii. Jen do baráže, a navíc se špatnou zápasovou bilancí, se dostal tým s velkou individuální kvalitou, který má na to hrát podle nejmodernějších trendů. Místo toho ho ale brzdí nekreativní vedení.
O Sokol Úpohlavy ze čtvrté třídy se před rokem zajímali až v Japonsku. Šestnáct žlutých karet pro jeho hráče v jednom zápase tehdy vytvořilo nepřehlédnutelný světový rekord. Vyrazili jsme zjistit, jak se dělá fotbal na místě, které by bez fotbalu bylo zapomenuté.