Tohle bude zábavné a rychlé.
Tenhle test vám ukáže, jak moc dobře se orientujete ve světě klubového fotbalu. Výhodu mají pravidelní čtenáři Football Clubu, kteří naše kvízy znají. Je léto, a to vybízí k malému opakování. Vybrali jsme proto ty nejzajímavější otázky z našich předchozích kvízů, které řešily klubové znaky, původní názvy nebo třeba přezdívky.
Dozvíte se tak například, jak se původně jmenoval největší klub světa nebo jaký je rozdíl mezi Bayernem a Bayerem. Vezmeme vás i do temné české historie...
Víte, který klub má ve znaku námořníka nebo za který klub hrál Matěj Vydra i Brian Priske? Pokud ano, máte vyhráno. Jestli ne, dozvíte se to stejně jako spoustu dalších zajímavostí.
Tenhle kvíz je výzva podobně jako nedávné životopisy a přezdívky hráčů, přezdívky a názvy klubů, jména stadionů, klubové znaky, pravidlové špeky nebo názvy klubů přeložené do češtiny. Dejte si i je.
Přejeme příjemnou zábavu i šťastnou ruku!
Když FIFA uzavřela partnerství s ropnou společností Saudi Aramco, Sofii Junge Pedersenovou to rozezlilo. Spolu s víc než 130 fotbalistkami z 27 zemí protestovala otevřeným dopisem. Zastávala se ochrany klimatu i lidských práv. „Spousta dalších hráčů nás podporuje, ale ne veřejně. Bojí se, co řeknou kluby i sponzoři,“ říká dlouholetá dánská reprezentantka a v posledních letech hráčka Juventusu a Interu Milán.
Kdo měl lepší kotel? Jak se pařilo s fotbalovými hvězdami? A kdy se dostanou Votroci do Evropy? Největší fotbalový srdcař Česka Tomáš Roman si s námi povídal o finále Ligy mistrů v Mnichově, které si užil na vlastní kůži i s ambasadorem soutěže Zdeňkem Folprechtem.
V roce 1982 fandil celý svět ve finále španělského šampionátu týmu, který hrál ošklivý fotbal. Proč? Protože proti Italům stáli Němci, za které se tehdy styděli i jejich fanoušci.