Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Tvrdík půjde s fanoušky do kotle. Kritizuje nový pardubický stadion

Aktualizováno
02. únor 2023
Sdílejte:
V sobotu v Pardubicích otevřou nový stadion. Bude vyprodáno a v kotli hostí bude i šéf Slavie. Upozorní tím na fakt, že se mu sektor hostí na novém stadionu nelíbí.
Foto: FK Pardubice

Českou ligu v sobotu čeká velká sláva. Pardubice otevírají nový stadion zápasem se Slavií. Ten město Pardubice, kterému patří, vyšel na zhruba 410 milionů korun a je pro 4600 diváků. Zástupci klubu už oznámili, že bude vyprodáno.

Mezi diváky na novém stadionu bude i předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. „V sobotu se zúčastním zápasu Pardubice - Slavia a slavnostního otevření stadionu. Půjdu s našimi fanoušky do sektoru hostů,“ uvedl na svém twitterovém účtu.

Tam zároveň už předtím sektor hostí na pardubickém stadionu zkritizoval. Prostor, který fotbaloví fanoušci na Twitteru už dřív přejmenovali na klec, Tvrdík označil jako smutný a nedůstojný.

Zástupci pardubického klubu už na kritiku zareagovali. „Pardubický stadion, který FK Pardubice převzal do užívání 1. února, projektovala stavební firma PORR. Ta vše konzultovala s bezpečnostními složkami a s Komisí pro stadiony, která vychází ze zkušeností z ligových zápasů. Jejich cílem bylo, aby stadion úspěšně prošel kolaudací a certifikací, po jejich vzájemné komunikaci vznikl sektor pro fanoušky hostů v této podobě,“ uvedl v reakci na kritiku Vít Zavřel, místopředseda představenstva FK Pardubice.

„Dokud se podle něj v České republice nezmění legislativa, což je záležitost Ministerstva vnitra, budou bohužel sektory hostujících fanoušků vypadat podobně, jako na našem stadionu,“ dodal Zavřel.

Na kritiku už zareagovali i Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu. V prohlášení nejprve poděkovala pardubickému klubu, městu Pardubice a všem, kdo se y na výstavbě nového stadionu podílel. „V dnešní době je každý takový počin pro profesionální fotbal v České republice nesmírně důležitý a cenný,“ uvedli zástupci LFA.

Vyjádřili se i ke kritizovanému sektoru hostů. „Přestože stadion splňuje stávající předpisy a licenční podmínky, bude Ligová fotbalová asociace iniciovat jednání s Licenčním manažerem, Komisí pro stadiony a hrací plochy FAČR i dalšími subjekty na téma, jak lépe definovat a jednotně upravit infrastrukturu prvoligových a druholigových stadionů především s přihlédnutím k podmínkám pro domácí i hostující fanoušky,“ stojí v prohlášení.

„Zaznamenal jsem výhrady k novému stadionu, například co se sektoru hostí týče, který někteří fanoušci překřtili na klec. Přijde mi to možná až odstrašující pro příznivce hostujících klubů jezdit do takového prostředí. Zaznamenal jsem i vyjádření činovníků Pardubic, kteří se odvolávají na policejní požadavky,“ okomentoval pardubický hostující sektor v rozhovoru s Football Clubem Jakub Podaný.

Zachrání Pardubice první ligu?

Pardubice si v sobotu od 18 hodin poprvé do dvou a půl letech v první lize zahrají opravdový domácí zápas. Doteď hráli ve vršovickém Ďolíčku. Podle Podaného jde o velkou událost. „Obecně je dobře, pokud se zázemí napříč kluby modernizuje. I pro fanoušky je skvělé, že budou mít konečně vlastní domov. Přijede jim navíc Slavia, což by mělo diváky nalákat a třeba přijdou i ti, kteří by na méně atraktivní zápas nedorazili. Je možné, že tam tito lidé zjistí, že mají novou možnost, kde trávit víkendová odpoledne a budou se vracet,“ říká bývalý ligový hráč.

Tým trenéra Radoslava Kováče má po 17 kolech jen jedenáct bodů za tři výhry (nad Libercem, Jabloncem a v Mladé Boleslavi nad Hradcem) a dvě remízy. Situace ale pro pardubické není beznadějná, když na patnáctý Zlín ztrácí jen dva body. A 15. místo na rozdíl od toho posledního neznamená přímý sestup, ale baráž s druhým týmem druhé ligy. Pardubice po domácí slávě se Slavií jedou do Boleslavi a pak už je v neděli 19. února čeká zápas pravdy, když v novém domově přivítají právě Zlín.

Pardubický klub byl v nováčkovské sezoně překvapivě sedmý, v té minulé skvěle zvládl záchranářskou skupinu a skončil nakonec jedenáctý. Teď má na první bezstarostné místo ztrátu sedm bodů, třinácté jsou České Budějovice s 18 body.

V prvním kole po jarní pauze remizovaly Pardubice v neděli v Liberci 1:1 a Slavia porazila doma Jablonec 5:1. Protože Plzeň o den dřív prohrála doma s Hradcem, je teď Slavia před Viktorií o bod první. Odehráno je 17 kol.

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu