Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Finále evropských pohárů naživo? Začal prodej lístků

21. duben 2023
Sdílejte:
Chcete na jeden ze zápasů o evropský pohár? Máte týden na registraci. Pak se bude losovat. O druhé vítězství v historii Evropské konferenční ligy se bude hrát v Edenu.
Za rok už bude jiná. Ilustrační snímek.Foto: Oleg Batrak / Shutterstock

UEFA už zahájila prodej vstupenek na finále všech tří evropských pohárových soutěží. Prodejní fáze trvá týden a končí příští pátek 28. dubna.

Vstupenky na všechny tři evropské soutěže se budou přidělovat losem. Při registraci na webu od UEFA si fanoušci mohou vybrat, zda se chtějí zúčastnit loterie o vstupenky v každém případě, nebo pouze v momentě, že se jejich oblíbený tým dostane i do finále. Ve druhé kategorii se kontingenty rozdělí rovným dílem mezi oba finalisty.

Na finále Ligy mistrů v Istanbulu 10. června je k dispozici ve volném prodeji 47 200 ze 72 000 vstupenek, přičemž finalisté obdrží kontingent po 20 000. UEFA a její sponzoři tak mají k dispozici ještě 24 800 vstupenek. Ceny lístků se pohybují od 70 do 690 eur (zhruba od 1680 do 16 560 korun).

V případě finále Evropské ligy se z celkového počtu 63 000 vstupenek na finále, které se uskuteční 31. května v Budapešti, do prodeje dostane 46 800 vstupenek. UEFA rozdělí 16 200 vstupenek. Oba finalisté obdrží po 15 000 kusech. Ceny lístků se pohybují od 40 do 150 eur (zhruba od 960 do 3600 korun).

Finále konferenční ligy se bude konat 7. června v Praze v Edenu před 18 000 diváky a na místě jej bude možné sledovat za 25 až 125 eur (zhruba od 600 do 3000 korun). Do prodeje půjde 13 000 těchto vstupenek a pouze 5000 lístků bude distribuováno klubům.

Semifinálové zápasy se hrají druhý a třetí květnový týden. V Lize mistrů se o finále poperou Real MadridManchesterem City a v milánském derby AC s Interem, Evropskou ligu čekají souboje AS Řím s LeverkusenemJuventusu se Sevillou, v konferenční lize hrají Fiorentina s Basilejí a West Ham s Alkmaarem.

Zaslouží UEFA pochvalu za tři poháry? Konferenční liga očima expertů

Je Evropská konferenční liga navíc, nebo dává smysl? Mají s ní české kluby větší šanci na úspěch? A zatraktivnila UEFA Evropskou ligu, kterou teď hraje o třetinu klubů méně? Zeptali jsme se fotbalistů, novinářů a datového analytika.

Feyenoord s Hanckem míří k titulu. Trefil přestupový jackpot

Nizozemskou Eredivisie možná už brzy čeká zemětřesení. Dominantní pozici Ajaxu ohrožuje jeho úhlavní rival Feyenoord, který má obrovskou šanci získat po dlouhé době ligový titul. Podíl na tom má i bývalý sparťan Dávid Hancko, který hned v první sezoně v Rotterdamu zažívá výjimečnou jízdu.


Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Úprk přes hřbitov i skvělá akustika. Jak chutná fotbalový Hamburk?

Vydejte se s námi na reportáž do Hamburku. Volksparkstadion, kde bude česká fotbalová reprezentace hrát dva zápasy na Euru, býval domovem Kevina Keegana a viděl i historickou porážku s NDR.

Cesta na Euro

Video: Nejhorší penalta? Útočník ve španělské lize málem nedokopl na bránu

Mohla z toho být vyrovnávací branka v úplném závěru zápasu, místo toho si zkušený chorvatský útočník Ante Budimir uřízl ostudu.

Zábava

Hlava rozhoduje. Salah prozradil, jak ji trénuje a proč pak dává góly

Hvězda Liverpoolu Mohamed Salah jednou dostal otázku, co by poradil sám sobě, kdyby mu bylo znovu dvacet let: „Věnuj se intenzivně mentální přípravě.“ V rozhovoru pro Canal+ Sport tohle téma ještě rozvedl a nechal nahlédnout do své duše a mysli.

Rozhovor
Popup se zavře za 8s