Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

S touhle Ligou mistrů jděte do háje. Frankfurt bojuje s italskými úřady

Aktualizováno
15. březen 2023
Sdílejte:
Italské úřady vyhodnotily neapolskou odvetu osmifinále Ligy mistrů jako zvláště rizikovou a zakázaly prodej lístků pro fanoušky Eintrachtu Frankfurt. Německý klub se aktivně brání a chce zajistit, aby se nic podobného už nikdy neopakovalo.
Budou i v Neapoli?Foto: Christian Bertrand / Shutterstock

Až dnes večer vyběhnou na trávník hráči Neapole a Frankfurtu, bude zajímavé zkontrolovat hostující fanouškovský sektor. Nejde jen o to, že příznivci Eintrachtu umí vytvořit skvělou atmosféru. Jde o to, jestli tam vůbec budou. Pokud ano, bude to jejich vítězství nad italskými úředníky.

Tenhle boj trvá už přes týden. Italský vládní poradní sbor, který má na starost vyhodnocování nebezpečnosti jednotlivých sportovních akcí, totiž odvetu osmifinále Ligy mistrů vyhodnotil jako zvláště rizikovou. A v tom případě je v Itálii běžné, že následuje zákaz výjezdu pro hostující fanoušky.

Tedy běžné to dosud bylo v rámci italské Serie A, kde třeba fanoušci AS Řím mají dlouhodobě zákaz cestovat na zápasy do Neapole (a platí to i naopak) kvůli incidentu z roku 2014, při kterém zemřel mladý fanoušek Neapole. Na evropské scéně je podobný zákaz unikátní.

Související články

Dostal do Česka mládežnické kempy Realu. City se s ním nemůžou rovnat, říká

Tomáš Klečka v Česku a na Slovensku už dlouhá léta organizuje dětské kempy. Nyní na malé fotbalisty a jejich rodiče cílí spoluprací s Realem Madrid. Které značky mají ve fotbalovém světě největší hodnotu a jak si dnes vede tuzemský mládežnický fotbal?

Rozhovor

Video: Bořilova pata v ofsajdu? Ptáme se: Měl gól Slavie platit?

Sporný moment v Edenu pomohl Slavii k vyrovnání. Fanoušci se nyní na sociálních sítích přou, jestli byl kapitán sešívaných Jan Bořil v ofsajdu. Jak to vidíte vy?

Česká liga

Co čeká Liberec s Kaniou? A proč by Evropa v příští sezoně mohla klubu ublížit?

Nový majitel Liberce Ondřej Kania může do českého fotbalu přinést svěží vítr. Bude jeho projekt úspěšný? V čem se musí Severočeši z posledních sezon poučit? Jaké jsou vhodné posily? A jak moc by současný kádr přebudoval pravděpodobný budoucí trenér Radoslav Kováč? Poslechněte si další epizodu Football Club podcastu.

Podcast
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.