Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

S touhle Ligou mistrů jděte do háje. Frankfurt bojuje s italskými úřady

Aktualizováno
15. březen 2023
Sdílejte:
Italské úřady vyhodnotily neapolskou odvetu osmifinále Ligy mistrů jako zvláště rizikovou a zakázaly prodej lístků pro fanoušky Eintrachtu Frankfurt. Německý klub se aktivně brání a chce zajistit, aby se nic podobného už nikdy neopakovalo.
Budou i v Neapoli?Foto: Christian Bertrand / Shutterstock

Až dnes večer vyběhnou na trávník hráči Neapole a Frankfurtu, bude zajímavé zkontrolovat hostující fanouškovský sektor. Nejde jen o to, že příznivci Eintrachtu umí vytvořit skvělou atmosféru. Jde o to, jestli tam vůbec budou. Pokud ano, bude to jejich vítězství nad italskými úředníky.

Tenhle boj trvá už přes týden. Italský vládní poradní sbor, který má na starost vyhodnocování nebezpečnosti jednotlivých sportovních akcí, totiž odvetu osmifinále Ligy mistrů vyhodnotil jako zvláště rizikovou. A v tom případě je v Itálii běžné, že následuje zákaz výjezdu pro hostující fanoušky.

Tedy běžné to dosud bylo v rámci italské Serie A, kde třeba fanoušci AS Řím mají dlouhodobě zákaz cestovat na zápasy do Neapole (a platí to i naopak) kvůli incidentu z roku 2014, při kterém zemřel mladý fanoušek Neapole. Na evropské scéně je podobný zákaz unikátní.

Související články

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář

Do třetice už to vyjde? Příští EURO bude hrát Anglie doma

EURO 2024 skončilo vítězstvím Španělska nad Anglií 2:1. Albion tak prohrál druhé finále v řadě. To příští se hraje v Londýně. Za čtyři roky se totiž mistrovství Evropy z Německa přesune na britské ostrovy.

Cesta na Euro
Aktualizováno

Český propadák, španělský rekord i saxofon. Dejte si německý šampionát ještě jednou, ve fotkách

Měsíc s fotbalovým Eurem je za námi. Shrnuli jsme ho ve fotogalerii s nejzásadnějšími okamžiky a krásnými snímky.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.