Koupit předplatné webu

S touhle Ligou mistrů jděte do háje. Frankfurt bojuje s italskými úřady

Aktualizováno
15. březen 2023
Sdílejte:
Italské úřady vyhodnotily neapolskou odvetu osmifinále Ligy mistrů jako zvláště rizikovou a zakázaly prodej lístků pro fanoušky Eintrachtu Frankfurt. Německý klub se aktivně brání a chce zajistit, aby se nic podobného už nikdy neopakovalo.
Budou i v Neapoli?Foto: Christian Bertrand / Shutterstock

Až dnes večer vyběhnou na trávník hráči Neapole a Frankfurtu, bude zajímavé zkontrolovat hostující fanouškovský sektor. Nejde jen o to, že příznivci Eintrachtu umí vytvořit skvělou atmosféru. Jde o to, jestli tam vůbec budou. Pokud ano, bude to jejich vítězství nad italskými úředníky.

Tenhle boj trvá už přes týden. Italský vládní poradní sbor, který má na starost vyhodnocování nebezpečnosti jednotlivých sportovních akcí, totiž odvetu osmifinále Ligy mistrů vyhodnotil jako zvláště rizikovou. A v tom případě je v Itálii běžné, že následuje zákaz výjezdu pro hostující fanoušky.

Tedy běžné to dosud bylo v rámci italské Serie A, kde třeba fanoušci AS Řím mají dlouhodobě zákaz cestovat na zápasy do Neapole (a platí to i naopak) kvůli incidentu z roku 2014, při kterém zemřel mladý fanoušek Neapole. Na evropské scéně je podobný zákaz unikátní.

Související články

Jak tohle může být penalta? Sporná situace z Paříže pod lupou

Hráči Newcastlu, který trápí velká marodka, ze všech zbytků sil bránili jednobrankové vedení na půdě PSG. V úplném závěru ale dostali gól z penalty za ruku, která by se v české lize nebo v Premier League velmi pravděpodobně nepískala. Proč ji nařídil jeden z nejlepších sudích na světě v Lize mistrů?

Pravidla

Proč bude stát Durosinmi balík? Střed(a) Zdeňka Folprechta

Slavia ho měla na dosah za z dnešního pohledu směšnou částku. Proč plzeňského střelce nakonec nepřivedla? A proč ho chtějí dobré zahraniční kluby i přes aktuální zranění? Odpovídá Zdeněk Folprecht ve svém pravidelném sloupku.

Střed(a)

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.