Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

UEFA

Koeficienty se změní. Budou víc odměňovat lepší soutěže

Od příští sezony se nemění jen systém evropských pohárů, ale i systém koeficientů, které roztřiďují týmy do jednotlivých lig. Čím výš budou kluby úspěšné, tím víc bodů získají. Body z Konferenční ligy tak budou mít o něco menší význam než doposud.

Koeficienty

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty

Počítáme koeficient: Plzeň může posunout českého šampiona do Ligy mistrů

Posun Česka na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA na konci této sezony je díky historickému postupu Plzně do čtvrtfinále reálný. Jediný zbývající konkurent už totiž nemá nikoho ve hře.

Koeficienty

Prohráli, a přesto si došli pro trofej. Tahle chyba rozhodčího vešla do dějin

Troufneme si tvrdit, že tenhle přes padesát let starý příběh je v době totálního profesionalismu neopakovatelný. Je o jediném vítězi evropského poháru, který na cestě za trofejí prohrál penaltový rozstřel.

Přímák

Přihlaste se, nebo zaplatíte 50 tisíc. Slavia jde po „vrhačích kelímků“

Slavii hrozí za nevhodné chování některých fanoušků v domácím zápase s AC Milán vysoká pokuta od UEFA. Fanoušky, kteří za to mohou, klub vyzývá k doznání a vykoupení se veřejnou prací. Jinak Slavia hrozí těžkými tresty podle návštěvního řádu.

Zprávy
Aktualizováno

Komentář Jana Podroužka: Český moneyball. Stavíme pevnější pilíře pro lepší budoucnost

Kdyby praotec Čech vystoupal na Říp dnes, musel by říct, že se tu především hraje dobrý fotbal. Vystupujeme daleko ze svého stínu, za což Slavii, Spartě a taky Plzni patří hluboká poklona. Měřítkem je mimořádně vysoké procento příjmů ze soutěží UEFA, stoupá koeficient a těšíme se na budoucnost. Ale na tu ještě bacha…

Komentář

Počítáme koeficient: Sparta může v přímém souboji zvýšit naději na deváté místo

Snový podzim má za sebou česká velká trojka v Evropě. Jak z toho budou české kluby profitovat v příštích letech? Koho si hlídat na jaře? Můžeme myslet až na 9. místo Turecka? A jaké jsou konkrétní rozdíly mezi 9. až 12. místem? Co znamená vylepšený klubový koeficient? Odpovídáme ve velkém průvodci.

Koeficienty

Superliga, regulace agentů a omezení soupisek. Proč FIFA a UEFA dostávají na frak?

Evropské právo vs. FIFA/UEFA 3:0! Největší fotbalové asociace mají špatné období. Proč u soudů ztrácejí půdu pod nohama a jak se tím může změnit fotbalový svět?

Komentář

Český mistr v Lize mistrů už letos? Rozebíráme všechny šance, které přináší pohárová revoluce

S restartem české ligy se blíží i restart evropských pohárů, ke kterému dojde v půlce února. A blíží se také pohárová revoluce, která Česku dává naději na přímého účastníka Ligy mistrů už v příští sezoně. Největší šanci má díky vysokému klubovému koeficientu Slavia.

Koeficienty

Evropský účet: České kluby mají už teď vyšší příjmy než loni

Českým klubům se letos v evropských pohárech daří i finančně. Zatím získaly celkem 31,15 milionu eur (přibližně 760 milionů korun), což už předčilo příjmy z celé minulé sezony (30 milionů eur).

Zprávy
Popup se zavře za 8s