Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Ježíšovi nejlepší žáci. Real vstal počtvrté za rok z mrtvých

22. únor 2023
Po čtvrthodině to v Liverpoolu vypadalo na smutný večer pro Real, nakonec z toho ale bylo radostné plesání bílého baletu. Umění obratů by si Ancelottiho tým mohl nechat patentovat.
Karim Benzema přispěl na Anfieldu dvěma góly. Loni obraty zařizoval i přes hattricky.Foto: Profimedia

Zázraky na počkání umí ve vyřazovací části Ligy mistrů největší klub světa. Real Madrid včera prohrával na Anfieldu s nažhaveným Liverpoolem 0:2 po 14 minutách. Vypadalo to, že staří dobří Reds jsou zpět a bílý balet přejedou.

Nakonec z toho ale byla brutální demolice týmu Jürgena Kloppa, jak obrat Realu na 2:5 trefně v titulku pojmenovává britská BBC.

Nikdy nelámejte hůl nad týmem Carla Ancelottiho. Přes magické obraty si už loni došel pro výhru v celé Lize mistrů.

Připomeňte si je, opravdu stojí za to…

Osmifinále: Real – PSG 0:1 a 3:1

PSG doma první zápas vyhrálo gólem Kyliana Mbappého z 94. minuty, když předtím po hodině hry chytil penaltu Lionela Messiho Thibaut Courtois. V odvetě přidal Mbappé na konci prvního poločasu druhý gól a vypadalo to na konec bílého baletu už v osmifinále. Odpověď Realu? Hattrick Karima Benzemy za 17 minut (mezi 61. a 78. minutou), výhra 3:1 a postup.

Domácí odveta proti PSG

Čtvrtfinále Real – Chelsea 3:1 a 2:3 po prodloužení

Na Stamford Bridge Real vítězí po dalším Benzemově hattricku 3:1 a vypadá to, že je rozhodnuto. V 75. minutě odvety je ale Bernabéu ztichlé, když tým Thomase Tuchela do vedení 3:0 posílá Timo Werner. Real vypadá zlomený, ale potvrzuje, že nikdy neztrácí hlavu. Přichází genialita Luky Modriće, který šajtlí skoro z půlky hřiště posadí míč přesně na nohu skórujícího Rodryga a následuje prodloužení, ve kterém rozhoduje znovu Benzema.

Domácí odveta s Chelsea

Semifinále Real – Manchester City 3:4 a 3:1 po prodloužení

Proti Manchesteru City byl Real znovu kousek od vyřazení. Začalo to už v prvním zápase na Etihad, kde bílý balet třikrát prohrával o dva góly, ale pokaždé se vrátil na dostřel a domů vezl slibnou prohru 3:4. A svou pověst kata ze záhrobí tam Real definitivně potvrdil.

Ještě na začátku 90. minuty prohrával 0:1 a City bylo takřka jistým finalistou. Přišlo ale třetí zmrtvýchvstání během tří kol Ligy mistrů, když se v 90. a 91. minutě dvakrát trefil Rodrygo. Zápas šel stejně jako proti Chelsea do prodloužení a v něm… Ano, rozhoduje Karim Benzema a Real slaví finále a později i 14. výhru v Champions League.