E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Jürgen Klopp

Trenér Liverpoolu FC. Po třiceti letech s ním v sezoně 2019/20 vyhrál Premier League, o rok dříve ovládli i Ligu mistrů. Jürgen Klopp u Reds působí od října 2015. Do Liverpoolu přišel po působení v Borussii Dortmund, se kterou dvakrát vyhrál Bundesligu a byl s ní i ve finále Ligy mistrů.

Životní šance i past. Vzali byste Liverpool po Kloppovi?

Jürgen Klopp z Liverpoolu v poslední své sezoně určitě už neodejde s prázdnou. Chtěli byste ale být v kůži jeho nástupce?

Přímák

Lekce od Guardioly. S reportérem v zákulisí největší ligy světa

Tři dny v roli reportéra stanice Canal+ Sport na stadionech v Anglii. Sbalit vinšusy na mikrofon, stoprocentně nabitou powerbanku a cestovní adaptér do anglické zásuvky. K tomu termoprádlo, iPad se všemi akreditacemi a pokyny od produkce Premier League. Hurá na letiště. Hurá do světa fotbalových hvězd, novinářských eg a nadšených fanoušků.

Reportáž

Nechci sochu. Klopp neuměl být manažerem, pak se stal nesmrtelným

Na konci sezony odejdu, šokoval Jürgen Klopp v pátek fotbalový svět. Po téměř devíti letech se jeho příběh v Liverpoolu uzavře. Co ho k překvapivému rozhodnutí vedlo? A proč bude už navždy klubovou legendou? To v komentáři rozebírá Jan Pikous.

Komentář

Klopp šokoval svět. Po sezoně skončí v Liverpoolu, došla mu energie

Jürgen Klopp oznámil, že po sezoně skončí ve funkci manažera Liverpoolu. Odejde jako legenda a svůj odkaz může ještě definitivně pozlatit. Fanouškům Reds kromě jiného vzkázal, že nikdy nebude působit v jiném anglickém klubu.

Jürgen Klopp
Aktualizováno

Jestli nejste ve formě, tak nechoďte. Klopp burcuje diváky před vánočním šlágrem

Jürgenu Kloppovi se nelíbila atmosféra na stadionu při výhře nad West Hamem. A tak fanouškům Liverpoolu poslal před sobotním zápasem s Arsenalem jasný vzkaz.

Zprávy

Video: Koho tohle napadlo? Kloppa rozčílili oslavující fanoušci

Liverpool prohrál ve čtvrtek v Toulouse a německý trenér z toho nebyl šťastný, zvlášť když se o zápase se zástupci médií musel bavit v místnosti kousek od slavících domácích fanoušků.

Zábava

Chytáme taktické trendy? Falešnou pozici v lize nenajdete, tři obránci jsou v kurzu

Proč místo na falešné pozice sází trenéři v Česku na rotaci? Jak to, že zdejší týmy soupeře nelákají do presinku, který by následně drtivým brejkem dokázaly ztrestat? A proč naopak už i v Česku vidíme presink, co má pořádný říz? Rozebrali jsme světové taktické trendy a jejich zrcadlení do Fortuna ligy.

Taktika

Do Liverpoolu nechci. Kloppův klub dostává rány a postrádá vedení

Premier League je zpátky a s ní i Albion, pravidelný seriál Football Clubu o nejpopulárnější lize světa. V úvodním textu nové sezony jsme si posvítili na pozici, jež trápí Artetův Arsenal, nákupní šílenství Chelsea a dva těžké reputační debakly kdysi obdivovaného Liverpoolu.

Albion

Získá Arsenal vysněný titul? Top šestka pod lupou

Pět z posledních šesti ročníků ovládl Manchester City, z něhož se tak stává ostrovní Bayern nebo PSG. Ambiciózní Arsenal s Declanem Ricem ale bude chtít Guardiolovu hegemonii zastavit. Stejně tak United s novým brankářem i útočníkem či dva londýnské kluby s čerstvými trenéry. Vše podstatné o top šesti týmech Premier League najdete v druhé části našeho preview.

Albion

Co to hrajou? Velký taktický manuál, takhle fungují rozestavení

Co si vzít z toho, když váš tým hraje 4-4-2, 4-3-3 nebo na tři obránce? Která formace je královská? Kde mají jednotlivá rozestavení díry? A vysvětlíme vám i to, proč se vliv základního rozestavení nadhodnocuje. Kdo chce hrát fotbalového manažera nebo kárat svůj tým za špatnou taktiku, musí tohle přečíst.

Taktika
Popup se zavře za 8s