Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Propletení obři. Německou trenérskou školu táhnou studenti otce gegenpresinku

26. březen 2024
Sdílejte:
Jürgen Klopp, Thomas Tuchel, Julian Nagelsmann. Cesty tří německých trenérů, kteří patří mezi nejobdivovanější kouče současnosti, se mnohokrát zajímavě křížily. Všem například do cesty výrazně vstoupil stejný muž.
Učitel a jeho žák. Ralf Rangnick a Julian Nagelsmann se naposledy potkali loni v listopadu, kdy Rakousko v přátelském zápase porazilo Německo 2:0.Foto: Profimedia

Největší sportovní akce roku 2024? Pro německé publikum jasná volba. V polovině června začne u našich západních sousedů fotbalové mistrovství Evropy. Po nepříliš povedeném experimentu z minula, kdy se turnaj konal v několika zemích naráz, se vracíme ke klasickému formátu. Na čtyřiadvacet týmů čekají nádherné stadiony v Mnichově, Lipsku nebo Gelsenkirchenu – s vrcholem v podobě finále na olympijském stadionu v Berlíně.

Němci jako svědomití a pečliví pořadatelé jistě udělají všechno, aby týmům i divákům připravili co nejpříjemnější prostředí a co nejsilnější zážitek. Jednu věc ale příliš ovlivnit nemůžou. Aby na sledovaném turnaji něco předvedl i jejich vlastní tým.

Partner projektu

Cestou na Euro nás provází Německá turistická centrála (DZT), která koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo. Důraz klade na témata týkající se digitalizace a udržitelnosti. DZT do kampaní zapojuje technologie zaměřené na všechny smysly (virtuální, rozšířená a smíšená realita), využívá konverzační rozhraní (hlasové asistenty) a aplikace umělé inteligence, například chatboty. DZT má zastoupení ve 25 zemích, řídí je z centrály ve Frankfurtu nad Mohanem. Bližší informace i víc tipů na výlety po Německu najdete na www.germany.travel.

Okřídlené úsloví Garyho Linekera o hře, kterou nakonec vždycky vyhrajou Němci, už pomalu přestává platit. Světoví šampioni z roku 2014 došli ještě o dva roky později na francouzském Euru do semifinále, od té doby to s nimi ale jde z kopce. Na posledních dvou mundialech nepřelezla ambiciózní reprezentace ani přes základní skupinu. A to je průšvih. Něco takového se před vlastními fanoušky nesmí opakovat.

Nejsledovanějším mužem v zemi se tak v červnu stane Julian Nagelsmann. Šestatřicetiletý kouč má jasný úkol: vrátit Němcům, do fotbalu zcela zblázněnému národu, důvod ke sportovní hrdosti. Na mladém stratégovi bude, aby z Nationalelf, jak se národnímu týmu přezdívá, znovu udělal bezchybně šlapající mašinu.

Proto teď Nagelsmanna můžete skoro co víkend zahlédnout v televizi jako diváka na některém z bundesligových zápasů. Nejlepší hráči nejvyšší německé soutěže si můžou být jisti, že jejich výkon nově jmenovanému kouči neunikne. A šanci na nominaci mají i fotbalisté z míň nadupaných klubů.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.