Časopis

Napůl časopis, napůl knížka. Nejlepší čtení o fotbale v Česku. Longready zabalené v atraktivní grafické podobě. Ochutnávkové texty z našeho tištěného magazínu Football Club.

Nové číslo

  • Pořád chci víc, říká Tomáš Souček.
  • Tajemná smrt východoněmeckého Beckenbauera.
  • Vzácný rozhovor se Stanislavou Novákovou. Svědectví o všedním životě s neobyčejným fotbalistou.
  • Vyzpovídali jsme oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe.
  • Celkem pro vás máme více jak 160 stran unikátního fotbalového čtení.

Na Spartu bych se někdy rád vrátil, říká Lavička. Do Ruska by nešel

Vítězslav Lavička je posledním trenérem, který pro Spartu získal český titul. Teď drží palce Brianu Priskemu, aby ho napodobil a na dotaz, zda by se na Letnou vrátil, odpovídá jasně: rád a v jakékoli roli, kde bych pomohl.

Trenéři

Hipsteři a data v Unionu. Majitel Brightonu vrátil belgickou krasavici na vrchol

Tradiční belgický klub Union Saint-Gilloise povstal z popela díky nečekaným úspěchům kosmopolitní party neznámých hráčů a penězům britských majitelů. Dnes vstupuje do osmifinále Evropské ligy proti Unionu Berlín. Při té příležitosti odemykáme celý text z loňského druhého čísla tištěného Football Clubu.

Reportáž

Míč v hlavě. Nové číslo ukazuje, že fotbalisti nejsou stroje

Vychází 24. číslo čtvrtletníku Football Club, které má dvě hlavní témata – osamělost a umění. Úvodník a obsah nového čísla, které předplatitelům právě vyrazilo do schránek, vás navnadí ke čtení.

Zábava

Dřív jsem fandil Arsenalu, přiznává Souček. Nevylučuje odchod z West Hamu

„Nikdo neví, co bude v létě. Je to tak celou kariéru, člověk žije z půlroku na půlrok, záleží i na tom, jak moc v klubu hraje. Teď je to o tom, kdo mi dá dobrou příležitost pravidelně hrát a mít úspěch. Pak bych se změně nebránil,“ říká český reprezentační kapitán v bilančním rozhovoru.

Rozhovor

Zeman neví, co je stres. Rozhovor s legendou, která jde zpět do akce

Zdeňku Zemanovi je 75 let. Právě proto chce trávit čas s mladými a hlásí druhý návrat na lavičku Pescary. V rozhovoru pro Football Club srovnává etapy své kariéry, vyzdvihuje výhody systému 4-3-3 a vypráví o tom, co ho žene vpřed a proč se fotbalem nikdy nestresuje.

Trenéři

Hráči z duhového průvodu. Heterosexuálové koukají, když je porazíme

Začalo to inzerátem a srazem s kopačkami v Central Parku. Dnes má nejstarší LGBT fotbalový klub světa stovky členů a uděluje univerzitní stipendia. V reakci na coming out Jakuba Jankta zveřejňujeme text z 12. čísla tištěného Football Clubu (první vydání roku 2020) o New Yorku Ramblers, jehož příběh je v mnohém poučný.

Rozhovor

Nikdo se nesmí dozvědět, že je gay. Hlučná samota skrývajících se fotbalistů

Gay hráči zcela jistě běhají po trávnících na celém světě, tak proč i v 21. století stále raději skrývají svoji sexuální orientaci? V reakci na coming out Jakuba Jankta zveřejňujeme text z 12. čísla tištěného Football Clubu (první vydání roku 2020), který se snaží vcítit do duše gay fotbalistů na hřišti i mimo něj.

Společnost

Selfíčko s Putinem jako výtah k moci. Eto’o ovládl fotbal, příště možná celou zemi

Kamerunskému prezidentovi, který zemi vládne čtyřicet roků, táhne na devadesátku. Nahradí ho někdejší hvězdný útočník Samuel Eto’o? Politická obratnost, s níž si vybojoval místo šéfa Kamerunského fotbalového svazu, a razance, s jakou se ho ujal, otevírají prostor spekulacím.

Afrika

Z outsiderů udělal vítěze. Hiddink nám vyprávěl, jak změnil Koreu

Guus Hiddink je trenér s celou řadou překvapivých úspěchů. V roce 1988 vyhrál předchůdce Ligy mistrů s Eindhovenem nebo v roce 2002 došel s Jižní Koreou do semifinále MS. Tajemství své práce nám 76letý Nizozemec detailně popsal ve velkém rozhovoru, který je součástí nové knihy FC. Jako ochutnávku pro vás tady na webu máme část, kde popisuje korejské dobrodružství.

Rozhovor

Mistři světa utekli. Vymazal jsem Maradonu, vzpomíná Kamerunec

Na mistrovství světa v roce 1990 porazil Hagiho, Valderramu i Maradonu, toho dokonce osobně hlídal. Se spoluhráči navždy změnili pohled na africký fotbal a doma v Kamerunu jsou stále za bohy: nedávno dostali každý jako výraz vděčnosti dům. Émile Mbouh si ale radši užívá anonymitu za mořem a po veřejných parcích trénuje mladé Američany.

Rozhovor
Popup se zavře za 8s