Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Udržitelnost

I fotbal může něco udělat pro planetu, pro životní prostředí. A není to jen o nahrazování plastových brček, i když i to dává smysl. Píšeme o udržitelnosti ve fotbale přes pohledy z celého světa.

Zápasy za lidskou důstojnost. Když ženy kopou za lepší svět

Politika do sportu nepatří? Ale kdeže. Sport je politika! A nejpopulárnější sport planety je politika nejvyšší. Hraje se o velké peníze, ale i o lidská práva, o image i respekt. Vysvětlíme vám, proč byste měli ženskému fotbalu fandit i vy.

Girl Power

Finský sparťan Sparv: Bájné specifikum české kabiny? To tady nevidím

Z kapitána Finska je kouč mladých sparťanů, který myslí na Bundesligu. Tim Sparv vypráví, čím ho český fotbal šokoval, s kým z hráčů si vyměňuje knihy a jak se klub za Briana Priskeho otevřel. Mluví také o svých obavách o světový fotbal pod vlivem zemí jako Saúdská Arábie a Katar. Ve prospěch tamních dělníků se hodně angažoval a jel je i osobně navštívit.

Rozhovor

Kousek z platu na pomoc předchůdcům. Jak Sparta pomáhá

Založení nadačního fondu před deseti lety byl v rámci strategie klubu jeden z nejdůležitějších kroků. Přineslo nám to neskutečné množství pozitivních emocí a upevnění sparťanské rodiny, říká generální ředitel Sparty Tomáš Křivda. Přečtěte si, jak může fotbal pomáhat.

Společnost

Fotbal sbližuje. Musíme toho víc využívat, říká organizátor Ligy férového fotbalu

Je důležité, aby profesionální i amatérské kluby převzaly větší odpovědnost vůči své komunitě i za svůj vliv na společnost, říká v rozhovoru manažer projektu Fotbal pro rozvoj Ansley Hofmann.

Rozhovor

Víc vlaků nebo boj proti rasismu. I české kluby zkouší měnit svět

Fotbal není jen o výsledcích na hřišti. I některé české kluby jsou stále aktivnější na poli společenské odpovědnosti. Kam posílají peníze, jak pracují s fanoušky a kde se ve světě inspirují?

Udržitelnost

Katarská pohádka o klimatické neutralitě a bundesligový náskok

Je fotbalové mistrovství světa v Kataru prvním klimaticky neutrálním? Není to poctivé označení. Fotbal by měl proti změně klimatu dělat víc – ve vlastním zájmu. Football Club mluvil s vědcem, který je environmentálním poradcem americké fotbalové Major League, NBA, Superbowlu nebo newyorských Yankees.

V poušti

Nejzelenější klub: Góly, pivo, pórek

Stadion s vlastní solární elektrárnou, veganské občerstvení, trávník bez pesticidů, dresy z kávového odpadu. Forest Green chce inspirovat giganty.

Udržitelnost
Popup se zavře za 8s