Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Arne Slot! Klopp při loučení potvrdil, že je třída. Byli jsme u toho

23. květen 2024
Sdílejte:
Když jsme v lednu kupovali lístky na poslední zápas sezony Liverpoolu proti Wolves, doufali jsme, že budeme slavit ligový titul. To se nakonec nepovedlo, ale oslava byla přesto velká. Loučení s nejlepším manažerem za posledních 40 let bylo speciální.
Goodbye!Foto: Profimedia

Už příchod ke stadionu vypadá jinak než obvykle. Dvě hodiny před zápasem je všude hodně lidí a červená barva je vidět víc. Dneska si to jdou všichni užít naplno. Na autobus s hráči čeká hodně fanoušků. Za svých 14 návštěv Anfieldu jsem jich víc viděl jen při zápase proti Chelsea v dubnu 2014. Červené dýmovnice jsou všude. Na stadionech se v Anglii pyro vidí opravdu jen výjimečně, ale mimo ně je hodně populární.

Velký červený dým a řev nějakých sto metrů před námi značí, že autobus s hráči přijíždí. Poprvé za den rozjíždíme pokřik I’m so glad that Jürgen is a red (Jsem tak rád, že je Jürgen červený). Každý, kdo může, odpaluje dýmovnice. Autobus projíždí velkým červeným mrakem. Na přední sedačce je Klopp a mává nám. Na nějaké dojímaní teď ale není čas. Je třeba pořádně fandit.

Už jedou! / Foto: Petr Fantyš

Společně s ostatními se připojujeme do průvodu za autobus a zpíváme všechny možné chorály. Vítání hráčů v posledních letech nebývají tak hlasitá. Semifinále Ligy mistrů ani derby s Manchesterem United neměly zdaleka takovou atmosféru, a to v dnešním zápase už vůbec o nic nejde. Jürgen je ale mnohem důležitější než trofeje.

Následně se ještě na chvíli přesouváme do naší oblíbené hospody Albert před tribunou Kop, kde už náš oblíbený kytarista Jack hraje jeden chorál za druhým. Je tam jako obvykle úplně narváno. Vzhledem k teplému počasí je uvnitř extrémní vedro a vydýcháno, ale stejně se prorveme davem pro dvě piva a užíváme si 30 minut zpěvu.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.