Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Tuchel, Xabi, Nagelsmann? Vybíráme trenéra Barceloně, Bayernu a Liverpoolu

21. březen 2024
Sdílejte:
Bavorský gigant, hrdá chlouba Katalánska a nejúspěšnější anglický klub historie. Zkrátka ty nejlepší adresy. A všude bude už brzy volno. Bayern, Barcelona i Liverpool hledají nového kouče. Kdo by je měl nahradit? Vybrali jsme ideální volby, překvapivá řešení i riskantní tahy, kterým se vyhnout.
Překvapivé řešení pro Barcelonu? Thiago Motta vede průměrnou Boloňu do Ligy mistrů.Foto: ph.FAB / Shutterstock

Bayern Mnichov

Mnichovský moloch býval vždy symbolem stability. Hráči, co v klubu zůstávají klidně celou kariéru, dlouholetá funkční období bafuňářů Uliho Hoenesse a Karla-Heinze Rummenigeho. Na trenérské sesli to ale neplatí. Poslední trenér, který v Bayernu vydržel alespoň dvě celé sezony? Pep Guardiola. Ten přitom už dobrých osm let spokojeně zařezává v modré části Manchesteru.

Nevyšlo to ani s Thomasem Tuchelem, jemuž zlomily vaz klopýtnutí v lize a špatné vztahy s některými hráči. Výběr koučova nástupce je už na Maxi Eberlovi. Dlouholetý sportovní ředitel Gladbachu nastoupil v březnu coby člen představenstva pro sportovní záležitosti. Vzhledem k tomu, že CEO klubu Jan-Christian Dreesen je kravaťák a expert na čísla, je teď Eberl v Bayernu pan Fotbal. Na koho ukáže, ten bude novým koučem. Zkušenému funkcionáři údajně fandí i legendární Uli, který by se tak konečně mohl věnovat chalupě a strategické řízení milovaného klubu nechat mladším. Koho ale vybrat?

Sázka na jistotu – Xabi Alonso

Nudná volba, až k zívnutí. Superúspěšná kariéra hráče, díky které ho každý musí respektovat. Zkušenosti přímo z Bayernu. Znalost jazyka. Klidná aura fotbalové osobnosti, která si nemusí pomáhat velkými slovy a emocemi, a stejně za ním jdete. A hlavně – téměř jistý vítěz aktuálního ročníku Bundesligy. Chlapík, co vysmívaný Neverkusen dovede k historickému titulu. Opravdu se divíte, že Alonsa všichni chtějí?

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.