Koupit předplatné webu

Osudová láska Pavla Nedvěda. Tituly i tresty se starou dámou

23. leden 2023
Sdílejte:
Pavel Nedvěd pyká za spojení s klubem svého srdce. Bolavý pro něj není jen aktuální trest za účetní machinace, ale i vzpomínky na nenaplněný sen o vítězství v Lize mistrů. Nedvěd se o něj jako hráč připravil sám a už v roli funkcionáře mu k němu nepomohl ani Cristiano Ronaldo.
Pavel Nedvěd v říjnu 2022 ještě jako viceprezident staré dámy z Turína.Foto: Profimedia

Přání šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka, aby v Edenu pracoval Pavel Nedvěd, je na příští měsíce nesplnitelné, i kdyby legenda Juventusu měla zájem. Nedvěd jako bývalý viceprezident staré dámy dostal od italského sportovního soudu zákaz činnosti ve fotbale na osm měsíců a je pravděpodobné, že tento trest nakonec nebude platit jen pro působení v Itálii.

Italský fotbalový svaz v pátek oznámil, že Juventus podle rozhodnutí soudu v letech 2018 až 2020 falšoval účetnictví, když manipuloval s hodnotou hráčů, kteří přestupovali. Za to turínský obr dostal patnáctibodový odečet v letošním ročníku Serie A a lidé z tehdejšího vedení tresty v podobě zákazu činnosti ve fotbale. Nedvědovo nejbližší spolupracovník a šéf klubu v letech 2010 až 2022 Andrea Agnelli dostal dvouletou stopku.

Nedvěd spolu s celým vedením Juventus opustil už na konci minulého roku. Důvod rezignace klubového boardu zveřejněn nebyl, ale mluvilo se právě o znovuotevřeném vyšetřování finančních machinací v italském fotbale. Juventus nebyl jediným vyšetřovaným klubem, ale je jediným potrestaným. I proto si jeho právníci věří a proti čerstvému verdiktu se odvolají u nejvyšší italské instance.

Ať už to dopadne jakkoli, nic to nemění na skutečnosti, že Nedvědovo téměř čtvrtstoletí trvající angažmá v Turíně skončilo hořce. Pro rodáka ze Skalné u Chebu ale platí, že jde o osudové působiště, kde opakovaně vystoupal ke hvězdám, aby také opakovaně tvrdě dopadl na zem.

Související články

Držte se, český fotbal vzlétá. Komentář Filipa Horkého

Pojďme si spočítat, jak na zlepšující se práci ligových klubů s fanoušky všichni vyděláváme…

Komentář

Guardiolova nečekaná prohra odhalila pana nepostradatelného. A co dělali rozhodčí na Tottenhamu?

Šlágr kola poznamenaný kontroverzními výroky sudích. Nečekaná porážka lídra a další prohloubení krize v táboře United. Víkendové dění v Premier League přineslo spoustu zajímavých poznatků, o nichž se rozepisuje nové vydání Albionu.

Albion

Chytil v Teplicích selhal. První liga s Jakubem Podaným

Proč Slavia přestala dávat góly? Měla kopat penaltu? A v čem chyboval Mojmír Chytil? Aktuální ligové otázky řešíme s Jakubem Podaným.

První liga
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.