Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Osudová láska Pavla Nedvěda. Tituly i tresty se starou dámou

23. leden 2023
Sdílejte:
Pavel Nedvěd pyká za spojení s klubem svého srdce. Bolavý pro něj není jen aktuální trest za účetní machinace, ale i vzpomínky na nenaplněný sen o vítězství v Lize mistrů. Nedvěd se o něj jako hráč připravil sám a už v roli funkcionáře mu k němu nepomohl ani Cristiano Ronaldo.
Pavel Nedvěd v říjnu 2022 ještě jako viceprezident staré dámy z Turína.Foto: Profimedia

Přání šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka, aby v Edenu pracoval Pavel Nedvěd, je na příští měsíce nesplnitelné, i kdyby legenda Juventusu měla zájem. Nedvěd jako bývalý viceprezident staré dámy dostal od italského sportovního soudu zákaz činnosti ve fotbale na osm měsíců a je pravděpodobné, že tento trest nakonec nebude platit jen pro působení v Itálii.

Italský fotbalový svaz v pátek oznámil, že Juventus podle rozhodnutí soudu v letech 2018 až 2020 falšoval účetnictví, když manipuloval s hodnotou hráčů, kteří přestupovali. Za to turínský obr dostal patnáctibodový odečet v letošním ročníku Serie A a lidé z tehdejšího vedení tresty v podobě zákazu činnosti ve fotbale. Nedvědovo nejbližší spolupracovník a šéf klubu v letech 2010 až 2022 Andrea Agnelli dostal dvouletou stopku.

Nedvěd spolu s celým vedením Juventus opustil už na konci minulého roku. Důvod rezignace klubového boardu zveřejněn nebyl, ale mluvilo se právě o znovuotevřeném vyšetřování finančních machinací v italském fotbale. Juventus nebyl jediným vyšetřovaným klubem, ale je jediným potrestaným. I proto si jeho právníci věří a proti čerstvému verdiktu se odvolají u nejvyšší italské instance.

Ať už to dopadne jakkoli, nic to nemění na skutečnosti, že Nedvědovo téměř čtvrtstoletí trvající angažmá v Turíně skončilo hořce. Pro rodáka ze Skalné u Chebu ale platí, že jde o osudové působiště, kde opakovaně vystoupal ke hvězdám, aby také opakovaně tvrdě dopadl na zem.

Související články

Glosář Luďka Mádla: Svět se netočí kolem trenéra Rady, i když si to myslí

„Petr Rada se ohání tím, že prý k němu nikdo nemá dostatečný respekt. Doporučil bych mu, ať se ohlédne za sebe. A zodpoví si otázku, zda se i on k lidem chová s náležitým respektem,“ píše v Glosáři k ligovému startu reportér Luděk Mádl.

Glosář

Krásné zápasy teprve přijdou. Start ligy očima trenérů

Sparta herně nepřesvědčila, ale brala tři body. Slavia herně nepřesvědčila a má jen bod. Baník prohrál v Ďolíčku a Plzeň s i z Prahy naopak odvezla tři body. A Jan Kliment dal rovnou možná gól sezony. Začala liga, takhle zápasy zhodnotili trenéři.

Česká liga

Friisova Sparta. Jak moc bude jiná?

Sparta platí daně za úspěchy. A začátek téhle sezony může být rozhodující v tom, jak moc to bude bolet. Musí se zákonitě proměnit a už se to děje. Navíc v době, kdy má celý klub po složité letní přípravě práce jako na kostele. Na co všechno si musí obhájce titulu dávat pozor?

Sparta
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.