E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Osudová láska Pavla Nedvěda. Tituly i tresty se starou dámou

23. leden 2023
Sdílejte:
Pavel Nedvěd pyká za spojení s klubem svého srdce. Bolavý pro něj není jen aktuální trest za účetní machinace, ale i vzpomínky na nenaplněný sen o vítězství v Lize mistrů. Nedvěd se o něj jako hráč připravil sám a už v roli funkcionáře mu k němu nepomohl ani Cristiano Ronaldo.
Pavel Nedvěd v říjnu 2022 ještě jako viceprezident staré dámy z Turína.Foto: Profimedia

Přání šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka, aby v Edenu pracoval Pavel Nedvěd, je na příští měsíce nesplnitelné, i kdyby legenda Juventusu měla zájem. Nedvěd jako bývalý viceprezident staré dámy dostal od italského sportovního soudu zákaz činnosti ve fotbale na osm měsíců a je pravděpodobné, že tento trest nakonec nebude platit jen pro působení v Itálii.

Italský fotbalový svaz v pátek oznámil, že Juventus podle rozhodnutí soudu v letech 2018 až 2020 falšoval účetnictví, když manipuloval s hodnotou hráčů, kteří přestupovali. Za to turínský obr dostal patnáctibodový odečet v letošním ročníku Serie A a lidé z tehdejšího vedení tresty v podobě zákazu činnosti ve fotbale. Nedvědovo nejbližší spolupracovník a šéf klubu v letech 2010 až 2022 Andrea Agnelli dostal dvouletou stopku.

Nedvěd spolu s celým vedením Juventus opustil už na konci minulého roku. Důvod rezignace klubového boardu zveřejněn nebyl, ale mluvilo se právě o znovuotevřeném vyšetřování finančních machinací v italském fotbale. Juventus nebyl jediným vyšetřovaným klubem, ale je jediným potrestaným. I proto si jeho právníci věří a proti čerstvému verdiktu se odvolají u nejvyšší italské instance.

Ať už to dopadne jakkoli, nic to nemění na skutečnosti, že Nedvědovo téměř čtvrtstoletí trvající angažmá v Turíně skončilo hořce. Pro rodáka ze Skalné u Chebu ale platí, že jde o osudové působiště, kde opakovaně vystoupal ke hvězdám, aby také opakovaně tvrdě dopadl na zem.

Související články

Televizní expert být nechci, říká Provod. Ukončí ve Slavii kariéru?

První ligu kopal sotva dva měsíce a už ho koupila Slavia. O pár týdnů později hrál Champions League. Měl namířeno do top zahraniční soutěže, na rok ho ale od fotbalu odstavilo zranění kolene. Jaké má ještě ambice a proč by nechtěl být televizním expertem? To Lukáš Provod, sedmadvacetiletý záložník Slavie, prozradil ve velkém rozhovoru pro FC.

Rozhovor

„Vždycky je tím usadíte.“ Vzpomínky z derby jsou na celý život

V derby týdnu se pojďme podívat na tyhle největší zápasy i s odstupem. Nehýbou jen Českem. Pouto k oblíbenému klubu a emoce z derby zápasů fanoušky neopouští ani po letech strávených na druhém konci světa. Vyprávějí emigranti do USA z Libanonu, Íránu a Hondurasu.

Derby

Tykač promluvil: Slavii chce přiblížit Bayernu a chválí současnou Spartu

Teprve včera se stal Pavel Tykač oficiálním vlastníkem pražské Slavie, teď s ním v novém čísle slávistického magazínu Halftime vyšel velký rozhovor. Vysvětluje, proč se pro koupi Slavie rozhodl i jaké s ní má plány. Vybrali jsme ty nejzásadnější myšlenky.

Slavia
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.