Pavel Nedvěd

Pavel Nedvěd je jeden ze dvou českých držitelů Zlatého míče pro nejlepšího hráče v Evropě. Získal ho v roce 2003, kdy dotáhl Juventus do finále Ligy mistrů a Česko na později bronzové euro. Bývalý hráč pražské Sparty, Lazia Řím nebo Juventusu Turín je dnes v Juventusu viceprezidentem. Jako hráč vyhrál českou i italskou ligu, s Laziem pak i Pohár vítězů pohárů. V reprezentaci byl ještě druhý na Euru v roce 1996 a v roce 2006 hrál i na jediném mistrovství světa, na kterém samostatné Česko bylo.

Nedvěd do Slavie? Tvrdík mu hodil laso

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík láká Pavla Nedvěda po konci v Juventusu do Slavie. Oba se znají například z cesty s Milošem Zemanem do Číny.

Zprávy

S Nedvědem padají i akcie Juventusu. Končí éra Superligy

Akcie Juventusu v reakci na náhlý konec vedení klubu prudce padaly. Pro klub jde o další špatnou zprávu po pandemii a krachu projektu Superligy.

Zprávy

Pavel Nedvěd italským pohledem. Fenomenální hráč, provokatér i zrádce

Po dvanácti letech ve vedení klubu a po sedmi ve funkci viceprezidenta končí Pavel Nedvěd spolu s celým vedením Juventusu okamžitě ve funkci. Rozhodli se tak zřejmě kvůli dalšímu vyšetřování, které řeší účetní machinace v klubu. Odemykáme při té příležitosti profil z prvního letošního čísla tištěného Football Clubu, který ukazuje českou legendu pohledem z Itálie.

Legendy

Nešťastné kvalifikace. Připomeňte si sedm pokusů o mistrovství světa

Samostatnému Česku se v kvalifikacích na světový šampionát nedaří. Dosud to vyšlo jen jednou. Tenhle přehled vám osvěží paměť.

Mistrovství světa
Popup se zavře za 8s