Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

AS Řím

AS Řím je přední klub italské Serie A, který byl založen v roce 1927. Od té doby získal tři italské tituly, ten poslední v roce 2001. V roce 2022 pod José Mourinhem vyhrál první ročník Evropské konferenční ligy, což je první získaná evropská trofej pro AS Řím. Domácí zápasy hraje na Olympijském stadionu v Římě pro 70 tisíc lidí.

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Video: Lepší jak na Silvestra. Slávisté si udělali Řím v Edenu

Kdo byl ve čtvrtek 2. listopadu v pražských Vršovicích, mohl mít klidně pocit, že už je Silvestr. Slávističtí fanoušci z Tribuny Sever totiž na 131. narozeniny klubu našli parádní využití pro choreo, které si připravili původně na zápas Evropské ligy v Římě, kde jim ho na poslední chvíli zakázala tamní policie.

Fanoušci

Video: Ani jsem nemířil. Takhle Slavia před 27 lety složila Řím

Slavia od devíti večer hraje na Olympijském stadionu v Římě s místním AS o první místo ve skupině G Evropské ligy. Oba soupeři jsou dosud stoprocentní. Souboj Slavie s AS ale kromě aktuálních počtů svádí i ke vzpomínání. Na březen 1996, kdy sešívaní římský celek vyřadili ve čtvrtfinále Poháru UEFA.

Slavia

Kde máte sponzory? Krásné dresy, kvůli kterým kluboví účetní brečí

Sponzor na přední straně dresů je už dlouho norma. Když se pak stane, že vypadne, je to sice bolavé pro klubovou pokladnu, ale pro fanouška to může být svátek. Máme tři příklady z poslední doby, kdy se oči fotbalových gurmánů mohly pokochat.

Přímák

Vrátí se scudetto do Milána? Začíná Serie A, liga omezených rozpočtů a vyrovnaných soupeřů

Čtyři mistři za poslední čtyři roky, atraktivní fotbal a spoustu zajímavých hráčů. To vše nabízí italský fotbal, přestože tamní kluby mají z finančního hlediska často dost svázané ruce. Jak posílily a proč se vyplatí Serii A sledovat?

Serie A

Famózní stadion, hrdina v rukavicích a naštvaný Mourinho. Finále Evropské ligy na vlastní kůži

S novinářskou akreditací se vydávám na finále druhé nejprestižnější evropské klubové trofeje. Čeká mě návštěva nádherného města, elektrizující atmosféra v moderním fotbalovém svatostánku a zápas plný emocí. Na tuhle noc v Budapešti jen tak nezapomenu.

Groundhopping

Video: Stříbrnou nechci. Mourinho hodil medaili na tribunu

Prohrál své první finále a ze stříbra neměl žádnou radost. Tak ji udělal mladému fanouškovi v Budapešti, kde se zápas o vítězství v Evropské lize hrál.

Zábava

40 tisíc lidí na Lize mistryň. Itálie má nový rekord

Zápas na Olympijském stadioně v Římě vytvořil nový divácký rekord na ženském fotbale v Itálii. O víkendu na to chce navázat Sparta, která ženské derby přesunula také na svůj hlavní stadion.

Zprávy

Video: Gól? Nezájem! Mourinhův ikonický moment

Gólem do sítě Juventusu Turín si AS Řím upevnil šanci na účast v Lize mistrů. Pro Josého Mourinha to nebyl důvod, aby se nechal odradit od práce.

Zábava

Zeman neví, co je stres. Rozhovor s legendou, která jde zpět do akce

Zdeňku Zemanovi je 75 let. Právě proto chce trávit čas s mladými a hlásí druhý návrat na lavičku Pescary. V rozhovoru pro Football Club srovnává etapy své kariéry, vyzdvihuje výhody systému 4-3-3 a vypráví o tom, co ho žene vpřed a proč se fotbalem nikdy nestresuje.

Trenéři
Popup se zavře za 8s