Koupit předplatné webu

Video: Stříbrnou nechci. Mourinho hodil medaili na tribunu

01. červen 2023
Sdílejte:
Prohrál své první finále a ze stříbra neměl žádnou radost. Tak ji udělal mladému fanouškovi v Budapešti, kde se zápas o vítězství v Evropské lize hrál.
Hned po předání ji sundával a za chvíli letěla.Foto: Profimedia

Bylo dopředu jasné, že jedna z těch sérií skončí.

Sevilla zvládla i sedmé velké evropské finále a úspěšným penaltovým rozstřelem si zajistila účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Andaluský klub pětkrát uspěl v Evropské lize a dva triumfy přidal v jejím předchůdci, v Poháru UEFA.

José Mourinho, trenér AS Řím, ve svém šestém finále v evropských pohárech naopak poprvé odešel poražen. S AS před rokem vyhrál první ročník Evropské konferenční ligy a přešel z ní o stupeň výš do Evropské ligy. Další skok o evropskou soutěž výš už ale nevyšel a do Ligy mistrů se nepodívá ani na základě umístění ze Serie A, kde je kolo před koncem s Římany šestý.

Radost ze stříbra Mourinho neměl žádnou a podle toho to také s medailí dopadlo…

Související články

Jednu Spartu, prosím. Proč fotbal láká miliardáře, i když prodělají

Pro bohaté Čechy nikdy fotbal nebyl příležitost k byznysu. Že by na něm vydělávali. Sloužil jim ale jako vstupenka: díky němu získávali kontakty, vazby a taky společenské uznání.

Peníze

Fotbaloví důchodci. Pět hvězd, které zastavily čas

Kdo by chtěl do penze? Ten, kdo se na ní dobře připraví a dá tomu čas. Jako tihle borci. A pokud nejste fotbalová hvězda, máme pro vás pár rad, jak si pohlídat klidný důchod.

Spolupráce

Haló, co se děje? Zdeněk Folprecht radí, jak zlepšit VAR

Povedená fanzóna i dlouhé čekání na VAR. Zdeněk Folprecht vyrazil na fotbal do Teplic a radí českému fotbalu, co opsat z Anglie, aby byl o další krůček dál.

Střed(a)
Popup se zavře za 8s