Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Video: Stříbrnou nechci. Mourinho hodil medaili na tribunu

01. červen 2023
Sdílejte:
Prohrál své první finále a ze stříbra neměl žádnou radost. Tak ji udělal mladému fanouškovi v Budapešti, kde se zápas o vítězství v Evropské lize hrál.
Hned po předání ji sundával a za chvíli letěla.Foto: Profimedia

Bylo dopředu jasné, že jedna z těch sérií skončí.

Sevilla zvládla i sedmé velké evropské finále a úspěšným penaltovým rozstřelem si zajistila účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Andaluský klub pětkrát uspěl v Evropské lize a dva triumfy přidal v jejím předchůdci, v Poháru UEFA.

José Mourinho, trenér AS Řím, ve svém šestém finále v evropských pohárech naopak poprvé odešel poražen. S AS před rokem vyhrál první ročník Evropské konferenční ligy a přešel z ní o stupeň výš do Evropské ligy. Další skok o evropskou soutěž výš už ale nevyšel a do Ligy mistrů se nepodívá ani na základě umístění ze Serie A, kde je kolo před koncem s Římany šestý.

Radost ze stříbra Mourinho neměl žádnou a podle toho to také s medailí dopadlo…

Související články

Historická sezona s výraznou českou stopou. Hložek a spol. jsou nedocenění

Zatímco Leverkusen zlomil další rekord, Bayern oznámil konec trenéra Tuchela a DFL se vzdala bezprostředních ambicí na námluvy s investorem. To všechno v týdnu, kdy všichni adepti prohlásili, že do Evropy se jim zas tak moc nechce a český fanoušek dál ignoruje, jak historické sezony jsou jeho rodáci součástí!

Die Liga

Prvenství o řidítka. Byla dřív Slavia, nebo Sparta?

Slavia, Sparta, nebo někdo jiný? Kdo byl prvním fotbalovým klubem? Pojďme si před velkým pražským derby připomenout, jak pražská S vlastně vznikla. Povyprávíme vám nejen o tom, ale i o síle klubové historie a proč je důležité se jí zabývat.

Historie

Jak vybrat ideální fotbalové kopačky: Průvodce pro každého hráče

Výběr ideálních fotbalových kopaček je klíčovým faktorem, který může ovlivnit výkon hráče na hřišti. Správný pár kopaček nejenže zvyšuje komfort a výkon, ale také snižuje riziko zranění. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat nejlepší kopačky pro vaše potřeby a jaké faktory byste měli při výběru zvážit.

Popup se zavře za 8s