Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Zlatý gól z Wembley. Sheffield dopsal ve 123. minutě pohádku

31. květen 2023
Sdílejte:
Sheffield Wednesday je po dvou letech znovu druholigový. A to po play-off plném zázraků.
Radost ve Wembley, Sheffield Wednesday dal postupový gól.Foto: Profimedia

Před rokem to modrobílým z Sheffieldu ještě nevyšlo, když je v úvodním kole play-off o návrat do Championship vyřadil Sunderland, který si následně zajistil postup. Hráči Wednesday ho teď následovali.

A to ve velkém stylu. Už jejich úvodní dvojzápas s Peterborough se stal legendárním, když po venkovní prohře 0:4 doma skóre srovnali a postoupili na penalty.

V pondělním finále play-off ve Wembley před 72 tisíci diváky sehráli další nezapomenutelný duel, který ve 123. minutě rozhodl záložník Josh Windass. Na penalty tak tentokrát nedošlo, byl to šach mat. Zlatý postupový gól.

Co se pak dělo v šatně?

A protože jsme škodolibí, tak tu připomínáme i video fanouška Sheffieldu Wednesday, který po úvodní prohře 0:4 v Peterborough demonstrativně na kameru roztrhal lístek na domácí odvetu. Okamžitě po nečekaném postupu se jeho video šířilo na sociálních sítích virálně – dostal zasloužené opovržení.

Související články

Úprk přes hřbitov i skvělá akustika. Jak chutná fotbalový Hamburk?

Vydejte se s námi na reportáž do Hamburku. Volksparkstadion, kde bude česká fotbalová reprezentace hrát dva zápasy na Euru, býval domovem Kevina Keegana a viděl i historickou porážku s NDR.

Cesta na Euro

Video: Nejhorší penalta? Útočník ve španělské lize málem nedokopl na bránu

Mohla z toho být vyrovnávací branka v úplném závěru zápasu, místo toho si zkušený chorvatský útočník Ante Budimir uřízl ostudu.

Zábava

Hlava rozhoduje. Salah prozradil, jak ji trénuje a proč pak dává góly

Hvězda Liverpoolu Mohamed Salah jednou dostal otázku, co by poradil sám sobě, kdyby mu bylo znovu dvacet let: „Věnuj se intenzivně mentální přípravě.“ V rozhovoru pro Canal+ Sport tohle téma ještě rozvedl a nechal nahlédnout do své duše a mysli.

Rozhovor
Popup se zavře za 8s