Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Jak roste stadion v Hradci? Sedačky přibývají a bude se zasívat

31. květen 2023
Sdílejte:
Projděte si stavbu za téměř 800 milionů korun, která se blíží k dokončení. Hradecký klub ukázal nové video i fotky.
Sedačky na budovaném stadionu v Hradci.Foto: Petr Šatalík, FC Hradec Králové

Nový stadion v Hradci Králové pro 9300 lidí směřuje ke svému dokončení. Ochozy se plní sedačkami, na hrací plochu se naváží zemina, na střechách tribun jsou namontovaná světla. Práce poskočily v interiéru i na parkovišti.

Nejvýraznější změnou v hledišti jsou přibývající sedačky. „Počítáme, že s nimi budeme hotoví někdy v polovině června. Na východní a západní tribuně jsme nahrubo namontovali světla. Po zasetí trávníku a dokončení hrací plochy se budou ustavovat do pozic, bude se měřit a nastavovat intenzita světla,“ Daniel Novotný, manažer stavby hradecké arény ze společnosti Strabag.

Pokrok je patrný také v interiéru, zejména v hlavní tribuně. „V horním patře už děláme marmolea, pokládáme koberce, provádíme malby, nasazujeme dveře. Obklady jsou ve druhém a třetím patře hotové, v prvním, kde budou mít zázemí fotbalisté, se dokončují,“ říká Novotný.

Aréna také dostala nový plášť. „Opláštění je zhruba ze tří čtvrtin hotové. Doděláváme pár stavebních detailů na fasádách. Pokročili jsme na parkovišti, kde pracujeme na komunikacích. Na jihu a západě jsou zámkové dlažby hotové, na východě už je také dokončujeme, částečně už jsme dělali i asfalt, další etapa bude probíhat hned zkraje června,“ říká manažer stavby.

„Na hrací plochu se aktuálně naváží zemina, trávník by se měl zasít na konci tohoto týdne, nejpozději v pondělí či úterý toho dalšího. Aktuálně to směřujeme na sobotu, ale ještě se to může posunout,“ dodává další detaily Novotný.

Mluvčí hradeckého klubu Petr Šatalík redakci Football Clubu před týdnem řekl, že vedení klubu počítá s tím, že na novém stadionu se bude hrát od třetího kola příští ligové sezony, tedy od prvního srpnového víkendu.

Novou arénu staví pro město Hradec Králové konsorcium firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Radnice za stadion zaplatí celkem téměř 800 milionů korun. Stadion bude mít kapacitu 9300 míst a splňovat bude kategorii UEFA 4, což znamená, že se na něm budou moct hrát i mezinárodní utkání. Stavebníci měli mít podle původních plánů hotovo do konce června, když příští sezona první ligy má startovat v sobotu 22. července.

FC Hradec Králové se do první ligy vrátil od sezony 2021/22 po čtyřech letech ve druhé lize a oba poslední ročníky hrál své domácí zápasy v azylu v Mladé Boleslavi, kde moc lidí nechodí ani na domácí zápasy místního týmu. Na Hradec tak v této sezoně chodila nejmenší průměrná návštěva v lize – 1533 lidí. Sousední Pardubice otevřely nový stadion pro 4600 lidí letos na začátku roku.

Staveniště si můžete projít také ve fotkách:

Související články

Český sport jde s dobou a digitalizuje. Platformu EOS používá už 500 klubů

Přibývá sportovních klubů, které se při správě veškeré agendy spoléhají na moderní technologie a digitalizaci. Výjimkou není ani amatérský fotbal. Funkcionářům i členům oddílu totiž zbyde víc času na sport samotný.

Tiskové zprávy

Žádný návrat do Bayernu. Nagelsmann prodloužil u německého nároďáku

Julian Nagelsmann se po Euru do Bayernu nevrátí, jak se o tom v poslední době hojně spekulovalo. Místo toho šestatřicetiletý trenér prodloužil smlouvu jako kouč národního týmu. A to až do roku 2026, do příštího MS.

Cesta na Euro

Zlomí Kane prokletí? A má k triumfu v Lize mistrů blíž Mbappé, nebo Bellingham?

Liga mistrů během čtvrtfinálových bojů znovu ukázala své kouzlo. Je Bayern v menší krizi, než píší média? Bylo vystoupení Realu ostudou, nebo účel světil prostředky? A kdo má nejlíp nakročeno k celkovému triumfu? Vše o vrcholné fázi prestižní soutěže rozebírá nový díl FC podcastu.

Podcast
Popup se zavře za 8s