Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Video: Lepší jak na Silvestra. Slávisté si udělali Řím v Edenu

05. listopad 2023
Sdílejte:
Kdo byl ve čtvrtek 2. listopadu v pražských Vršovicích, mohl mít klidně pocit, že už je Silvestr. Slávističtí fanoušci z Tribuny Sever totiž na 131. narozeniny klubu našli parádní využití pro choreo, které si připravili původně na zápas Evropské ligy v Římě, kde jim ho na poslední chvíli zakázala tamní policie.
Ilustrační snímek.Foto: Profimedia

„Příběh chorea Ave Slavia pro nás neskončil nevpuštěním plachty na Stadio Olimpico v Římě. Plachtu o rozměrech 40×56 metrů, s jejíž výrobou a převozem strávila Banda Chorea dohromady víc než 150 hodin práce, po zápase s AS odvážíme zpět do Prahy. Vzhledem k velikosti chorea ho není možné odprezentovat na žádné tribuně v Česku a tak nacházíme náhradní řešení,“ uvedli na sociální síti X zástupci Tribuny Sever.

„2.11., v den výročí 131. narozenin našeho klubu, svolává Banda Chorea v Edenu sraz aktivních fanatiků z Tribuny Sever, na kterém se nás nakonec schází více než 250. Na hrací ploše roztahujeme malovanou plachtu s podobiznou Julia Caesara, která zabírá takřka 1/3 plochy fotbalového hřiště. Okolo plachty odpalujeme na hřišti 360 červených světlic a z tribun víc než 30 kusů vystřelovací pyrotechniky,“ popsali akci, jejíž výsledek si můžete prohlédnout na následujícím videu.

Celá akce slávistické fanoušky vyšla na stovky tisíc korun. I kvůli vysokým nákladům teď žádají o pomoc zbylou sešívanou fanouškovskou obec.

„Touto akcí chceme vyzvat slávisty ze všech tribun, aby na domácí zápas s AS Řím přišli v tričkách s motivem Ave Slavia. Speciálních triček jsme dotiskli ještě několik tisíc, aby se této akce mohli zúčastnit i slávisti, kteří nebyli na výjezdu v Římě,“ uvádí zástupci Tribuny Sever. Trika prodávají za 300 korun a jsou k dostání v prodejně Tribuny Sever v Edenu a prodávat se budou i před odvetou s AS Řím, kterou Slavia hraje teď ve čtvrtek 9. listopadu od 18:45 hodin.

V Římě Slavia prohrála 0:2 a zápas měl pro její fanoušky nepříjemnou dohru, když je policie, zřejmě kvůli předchozím incidentům, držela na stadionu ještě dlouho do noci.

Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s