Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Mít tak k sobě Zafeiris Daňka nebo Šulce... Střed(a) Zdeňka Folprechta

01. listopad 2023
Sdílejte:
Na Christose Zafeirise se krásně kouká a dvojnásob to platilo teď v neděli na Bohemce. Zdeněk Folprecht se ve svém sloupku tentokrát zasnil, jaké by to bylo, kdyby měl tenhle Nor kolem sebe pár dalších šikulů. A na své cestě kreativním středem zálohy vás vezme i do televizního studia s Tomášem Rosickým.
Christos Zafeiris se raduje. Ilustrační snímek.Foto: Profimedia

Pokud jste kreativní fotbalista a umíte to prodat, je to paráda. Pokud se vás kreativců sejde v týmu víc, o to větší fotbalová pohádka to je. A pak je tady Barcelona z doby, kdy vedle sebe nastupovali hráči jako Xavi, Iniesta, Busquets, Henry, Dani Alves a čerstvý držitel dalšího Zlatého míče Lionel Messi. Na tuhle Barcelonu ze sezony 2008/09 jsem se díval hrozně rád. Hlavně na jejich střední záložníky Xaviho a Iniestu.

Byl jsem odmala považovaný za kreativního středního záložníka, takže podle toho jsem si vybíral i svoje vzory. Hráče, které jsem sledoval, hltal v telce, a jejichž videa vyhledával na YouTube a snažil si od nich něco přenést do své hry. Rosický, Fàbregas, Xavi a Iniesta. Právě tihle čtyři byli moji favorité. Takže když jsem měl možnost nedávno dělat studio Ligy Mistrů s Tomášem Rosickým, bylo to pro mě nevšední.

Související články

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář

Video: VAR posvětil krále střelců. Ptáme se: byl Jurečka v ofsajdu?

Václav Jurečka dal v posledním kole dva góly Mladé Boleslavi a obhájil tak korunu pro krále ligových střelců. Obě branky přezkoumával delší dobu VAR a nezrušil je. Jak byste rozhodli vy?

Česká liga
Aktualizováno
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.