Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Mít tak k sobě Zafeiris Daňka nebo Šulce... Střed(a) Zdeňka Folprechta

01. listopad 2023
Sdílejte:
Na Christose Zafeirise se krásně kouká a dvojnásob to platilo teď v neděli na Bohemce. Zdeněk Folprecht se ve svém sloupku tentokrát zasnil, jaké by to bylo, kdyby měl tenhle Nor kolem sebe pár dalších šikulů. A na své cestě kreativním středem zálohy vás vezme i do televizního studia s Tomášem Rosickým.
Christos Zafeiris se raduje z gólu v Liberci. Ilustrační snímek.Foto: Profimedia

Pokud jste kreativní fotbalista a umíte to prodat, je to paráda. Pokud se vás kreativců sejde v týmu víc, o to větší fotbalová pohádka to je. A pak je tady Barcelona z doby, kdy vedle sebe nastupovali hráči jako Xavi, Iniesta, Busquets, Henry, Dani Alves a čerstvý držitel dalšího Zlatého míče Lionel Messi. Na tuhle Barcelonu ze sezony 2008/09 jsem se díval hrozně rád. Hlavně na jejich střední záložníky Xaviho a Iniestu.

Byl jsem odmala považovaný za kreativního středního záložníka, takže podle toho jsem si vybíral i svoje vzory. Hráče, které jsem sledoval, hltal v telce, a jejichž videa vyhledával na YouTube a snažil si od nich něco přenést do své hry. Rosický, Fàbregas, Xavi a Iniesta. Právě tihle čtyři byli moji favorité. Takže když jsem měl možnost nedávno dělat studio Ligy Mistrů s Tomášem Rosickým, bylo to pro mě nevšední.

Související články

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? I taková možnost existuje

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty

Půl miliarda ročně za ligu? Výsledky tendru na vysílací práva přehledně

Česká liga už definitivně ví, kdo ji bude příštích pět let vysílat. Kolik za to O2 TV zaplatí? Co lize přinese dalšího kromě peněz? Proč dosud kluby v Česku dostávaly třikrát méně? A bude se liga dál jmenovat po Fortuně? Odpovídáme ve shrnujícím průvodci.

Peníze
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.